Lego Ideas – nowa epoka w projektowaniu zestawów!

0
3011
Lego Ideas

Największym urokiem klocków Lego jest fakt, że każdy jest w stanie zaprojektować własny, unikalny zestaw. Dysponując zaledwie garścią elementów, zakres możliwości, które stają przed nami w zakresie projektowania, jest naprawdę niezwykle szeroki. Nie ma tu szczególnie rygorystycznych zasad – wszystko odbywa się w systemie Lego, który chociaż zorganizowany, oferuje dużą swobodę we wznoszeniu nowych konstrukcji. Tak naprawdę, jedyne „oficjalne zasady” to użytkowanie klocków taki sposób, aby nie były one narażone na uszkodzenie. Swoboda ta, rzecz jasna, pozwoliła fanom klocków na dużą kreatywność. Jeśli ktoś interesuje się tym tematem, to może z łatwością odszukać w Internecie zdjęcia prezentujące całe projekty wykonane przez fanów, które w wielu przypadkach biją na głowę oficjalne zestawy, które zostały wypuszczone na rynek przez Lego. Naturalnie, nasuwa się w takich sytuacjach pytanie – czy da się takie zestawy kupić? Rzecz jasna, wyjątkowo uparte osoby mogłyby usiłować odtworzyć te kreacje poprzez dobór indywidualnych części, lecz oficjalnie uznane przez Lego alternatywy byłyby jak najbardziej mile widziane…

Czas na Lego Ideas – nowa inicjatywa dla fanów!

Lego to firma, która od zawsze liczyła się ze swoimi konsumentami, dlatego, jeśli istniał popyt na oficjalne wydania fanowskich dzieł, stosunkowo szybko pojawiła się na niego odpowiedź. Duński gigant z branży zabawek postanowił zaangażować swoich wyjątkowo kreatywnych fanów do sezonowych kreacji, które przy odpowiedniej ilości głosów ze strony innych internautów mają okazję doczekać się oficjalnego, pudełkowego wydania. Projekty Lego Ideas mogą być objęte konkretną tematyką, lecz wiele z nich jest zupełnie autorskie, bez jakichkolwiek odwołań do popkultury.

Wsparcie dla kreatywnych twórców!

Możliwość wykazania się kreatywnością jest jednym z podstawowych atutów klocków Lego, dlatego Lego Ideas jest naprawdę fascynującą inicjatywą. Działając na zasadzie podobnej do turnieju, twórcy i projektanci z całego świata motywowani są do podjęcia się wyzwania. Stawką jest tutaj nie tylko satysfakcja z uzyskania oficjalnej aprobaty Lego – osoby, których pomysły dopuszczone zostały do sprzedaży w ramach tej serii, mogą spodziewać się swojej części w ogólnych udziałach z wypuszczonego na rynek zestawu, co często osiąga naprawdę niebagatelne kwoty. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here