Mezoterapia także na rozstępy?

0
960
Mezoterapia na rozstępy

Wiele mówi się o dobroczynnym działaniu mezoterapii na całe nasze ciało. Przyczynia się ona do poprawy owalu twarzy, likwiduje zmarszczki, przebarwienia, stymuluje wzrost włosów, a nawet pomaga w walce z cellulitem. Czy to jednak możliwe, aby była lekiem na rozstępy?

Rozstępy to mówiąc wprost blizny po pęknięciach skóry, spowodowanych nagłym przybraniem na wadze, zmianami hormonalnymi czy zmianami kształtu sylwetki w okresie dojrzewania. Powstają wtedy, gdy skóra nie jest w stanie nadążyć za rozciąganiem. Nie doświadczamy wtedy jednak otwartych, bolesnych ran. W miejscu pęknięć pojawiają się za to niewielkie, podłużne blizny, których trudno jest się pozbyć.

Usuwanie rozstępów z mezoterapią

Mezoterapia to zabieg, który może być stosowany w różnych partiach ciała. Najpopularniejsza jest mezoterapia twarzy oraz skóry głowy. Coraz więcej osób jednak decyduje się na przeprowadzenie zabiegu w innych miejscach, walcząc w ten sposób z niechcianą tkanką tłuszczową oraz z cellulitem. Okazuje się jednak, że może być to również skuteczna broń, która wspomaga usuwanie rozstępów.

Aby pozbyć się blizn, należy przede wszystkim udać się do specjalisty, który przyjrzy się skórze z bliska. Na tej podstawie dobierze on koktajl dobroczynnych substancji, indywidualnie dopasowanych do potrzeb danego pacjenta. Są to witaminy, minerały, kwas hialuronowy itd. Zadaniem substancji jest ujędrnienie skóry, zwiększenie jej gęstości, redukcja rozstępów, a nawet ich całkowite usunięcie!

Do całkowitego usunięcia rozstępów potrzebne jest wykonanie całej serii zabiegów. Tylko w ten sposób można otrzymać satysfakcjonujące rezultaty. Lekarz wykona mikronakłucia w miejscu, które wymaga leczenia. Metodą iniekcji poda do głębokich warstw skóry wybrane substancje. Nakłucia wykonywane są jedno przy drugim, aby zwiększyć wchłanianie preparatu. Ich zadaniem jest pobudzenie do pracy włókien kolagenowych i elastyny. Z czasem nastąpi silna regeneracja skóry i stopniowe spłycanie rozstępów, aż do ich całkowitego wyeliminowania.

Tuż po zabiegu możemy zauważyć niewielkie zaczerwienienie, podrażnienie lub obrzęk miejsca poddawanego mezoterapii. To całkowicie normalne, a dyskomfort powinien ustąpić po maksymalnie kilku godzinach.

Przeciwskazania

Choć mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, nie każdy może ją wykonywać. Do przeciwskazań należą:

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Aktywny stan zapalny,
  • Podrażnienia skórne,
  • Zażywanie antybiotyków,
  • Choroby nowotworowe.
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here