Modelina, czyli masa którą można formować na dowolny sposób

0
660
modelina

Kreatywne i rozwijające wyobraźnię zabawy dla dzieci są bardzo ważne. Dzięki nim, maluchy mają możliwość uczenia się poprzez świetne spędzanie czasu. Jedną z takich aktywności, do których warto zachęcać dzieci jest zabawa plastyczna, w której wykorzystuje się różne ciekawe materiały w celu stworzenia jakiegoś małego dzieła sztuki. Jednak jaki materiał wybrać, aby był bezpieczny, a maluch szybko się nim nie znudził? Odpowiedź jest bardzo prosta: świetnym rozwiązaniem będzie wszystkim bardzo dobrze znana modelina, z której można stworzyć dosłownie wszystko.

Kreatywne spędzanie czasu

Zabawa to świetny sposób na rozbudzenie w maluchach zainteresowania do kreatywnego wykorzystywania swoich talentów, co najłatwiej jest zrobić poprzez plastykę i tworzenie nowych rzeczy. Dzieci są bardzo ciekawe świata i mają w sobie mnóstwo energii, co można wykorzystać pokazując im, jak mogą swoją, wciąż nieograniczoną wyobraźnię przenieść na zdolności manualne, a w tym przypadku rzeźbiarstwo. Oczywiście jego najłatwiejszą wersję z prostych i przyjemnych w obróbce materiałów dla dzieci. Należą do nich trzy popularne i często używane masy, jednak w tym miejscu skupimy się tylko na jednej, mianowicie modelinie.

Kolorowa masa, którą można formować w dowolny sposób

Modelina to produkt w formie sztyfty występujący w przeróżnych kolorach i z którego można kreować wspaniałe kształty i budować przeróżne konstrukcje. W wykorzystaniu jej nie ma ograniczeń, a szeroka gama produktów i wariantów w jakich występuje sprawia, że każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Ale, czy tylko maluch? Oczywiście, że nie. Modelina to również świetna masa dla trochę starszych wielbicieli sztuki i projektów DIY. Dzięki niej można stworzyć oryginalne dekoracje do domu, ciekawe figurki, a także niepowtarzalną biżuterię.

Właściwości modeliny, o których warto wiedzieć

Modelina to plastyczna masa, jednak przez jej dość zwartą konsystencję i niższą w porównaniu do plasteliny elastyczność, jest trochę trudniejsza w obróbce. Ale to wcale nie jest wada, wręcz przeciwnie.  Modelina dzięki tym właściwością pozostaje bardzo trwałym i odpornym na zniszczenia materiałem, przez co jest bardzo chętnie wykorzystywana nawet przez profesjonalnych modelarzy. Po opracowaniu rzeźby, aby ją utrwalić wystarczy włożyć masę do piekarnika i zaczął wypalać. Obróbka termiczna zagwarantuje jej odpowiednią twardość, porównywalną nawet do plastiku. Właściwe instrukcje dotyczące sposobu postępowania i utwardzania modeliny znajdują się na opakowaniu każdego produktu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here