Niezbędne w domu akcesoria do butów

0
515
Niezbędne w domu akcesoria do butów

Nasz klimat, a także obecnie panująca moda sprawiają, że w każdym domu znajduje się przynajmniej kilka, jak nie kilkanaście par butów. Dbałość o nie powinna zatem stać na pierwszym miejscu, jeśli mają posłużyć przez czas dłuższy, niż tylko jeden sezon. Przyjrzyjmy się zatem, jakich akcesoriów mogą potrzebować.

Łyżka do butów

Akcesorium, o którym często się dzisiaj zapomina, jest łyżka do butów. Wydaje się reliktem przeszłości, co jest bardzo nieprawidłowym mniemaniem. Powinna bowiem towarzyszyć praktycznie każdemu wkładaniu obuwia, w szczególności eleganckiego. Pozwoli bowiem uchronić je przed zniszczeniem w tylnej części, której znajduje się na pięcie, a także przed pojawieniem nieestetycznych zagnieceń.

Łyżki do butów mogą mieć różnorodne rozmiary. Przede wszystkim występują krótkie i długie modele, od czasu do czasu spotkać można także wersje kieszonkowe. Mniejsze łyżki idealnie sprawdzą się w domach, w których mają być schowane, albo podczas podróży. Jednak długie będą wygodne dla osób, które nie chcą się schylać w celu założenia bitów. Mogą także stanowić elegancki dodatek, który stanie się prawdziwą ozdobą przedpokoju.

Prawidła do butów

Kolejnym, często pomijanym dziś akcesorium, są prawidła do butów. Są to specjalnie wyprofilowane drewniane elementy, które powinny być umieszczane we wnętrzu obuwia zawsze, kiedy nie jest ono używane. Gwarantują, że skóra zostanie odpowiednio naprężona, dzięki czemu naprostują się powstałe na niej zagięcia. Umożliwią także oddychanie obuwia, dzięki czemu zmniejszą szansę na rozwój niepożądanych mikroorganizmów.

Prawidła warto stosować także w trakcie czyszczenia i pielęgnowania butów. Pozwolą na idealne domycie każdej fałdki oraz na nałożenie pasty lub innego preparatu we wszystkie miejsca, które tego wymagają. Dzięki tym wszystkim korzyściom wyraźnie wydłużą żywotność obuwia.

Szczotki, ściereczki i pasty

Buty z naturalnej skóry wymagają odpowiedniej dbałości w postaci ich oczyszczania z brudu, a także nakładania na nie nowej warstwy ochronnej. Z tego powodu należy koniecznie zaopatrzyć się w najlepsze akcesoria do czyszczenia, które sprawią, że proces ten będzie szybki i skuteczny. W pierwszej kolejności niezbędne będą szczotki, które posłużą do oczyszczenia obuwia z pierwszej warstwy osadów. Następnie, kiedy zostanie już dobrze umyte i wyschnie, należy zakonserwować je pastą o kolorze dopasowanym do barwy skóry. Ostatni etap pielęgnacji to szczotkowanie i polerowanie, które usunie nadmiar pasty i pozwoli jej nabrać blasku oraz połysku.

Prawidłowe czyszczenie i pastowanie obuwia jest konieczne w celu utrzymania schludnego wyglądu. Umożliwia także zabezpieczenie go przed warunkami atmosferycznymi, wilgocią i wysychaniem. Dzięki temu skóra zawsze będzie gładka i sprężysta, bez pęknięć czy przebarwień.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here