Ochrona przed zabrudzeniami – majtki dla psa

0
527
majtki dla psa

Majtki dla psa przydają się w wielu sytuacjach, w których może dojść u naszego pupila do nietrzymania moczu. Są one niezbędna także w przypadku suczek z cieczką. Głównym ich zadaniem jest ochrona przed przypadkowym zabrudzeniem i dzięki nim jesteśmy w stanie zachować porządek oraz higienę w naszym domu. Są one przystosowane dla psów o różnej wadze oraz rozmiarach. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów są idealnie dopasowane oraz komfortowe podczas noszenia, dzięki czemu nasz pupil nie będzie odczuwał dyskomfortu.

Majtki na cieczkę u suczek

Majtki dla psów, takie jak np. https://www.pupilek.com.pl/Majtki-dla-psa-c136 warto zakupić przede wszystkim w momencie, gdy suczka zaczyna krwawić z dróg rodnych. Jest jeden z objawów cieczki, czyli trwającego około 3 tygodnie okresu, w którym suczka jest płodna. Posiadają one specjalne kieszonki, do których włożyć można specjalne wymienne wkładki. Majtki dla psa bardzo pomagają właścicielom w zachowaniu czystości podczas rui i chronią przed powstawianiem plam, które jeśli pojawią się na meblach tapicerowanych mogą być trudne do usunięcia. Są one przydatne także podczas podróży samochodem. Wybierając je trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim wagę suczki, ponieważ muszą być one dobrze dopasowane. Jeśli będą zbyt małe mogą powodować otarcia oraz podrażnienia, przez co sucza będzie się denerwowała podczas ich noszenia oraz będzie chciała za wszelką cenę je ściągnąć. Zbyt duże z kolei będą spadać, co również wywoła duży dyskomfort u psa.

Gadżet pomagający w utrzymaniu czystości

Majtki dla psa są przydatne także w przypadku samców. Szczególnie w przypadku psów w starszym wieku mogą zdarzyć się problemy z nietrzymaniem moczu. Ze względu na różnice w budowie anatomicznej majtki dla samców mają trochę inną budowę i zapina się je na brzuchu. Właściciele mogą wybierać pomiędzy modelami wielorazowymi, w których wystarczy wymienić wkładki lub jednorazowymi. Są one przydatne także po różnego rodzaju zabiegach chirurgicznych, ponieważ zapobiegają np. wylizywaniu ran. Psy z reguły są dość sceptycznie nastawione i niechętnie dają sobie założyć bieliznę. Dlatego bardzo ważne jest to, aby stopniowo oswajać go z majtkami dla psów. Przy każdej próbie ich założenia warto wiec nagradzać pupila ulubionym smakołykiem, dzięki czemu poczuje się one zdecydowanie bardziej zrelaksowany. Na początku oswajania wystarczy kilka minut chodzenia w bieliźnie, a stopniowo czas ten można wydłużać. Po kilku próbach pies powinien pozwolić na ich założenie bez problemu i będzie zupełnie nie zauważał, że nosi je na sobie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here