Odkurzacze bezworkowe do domu

0
1208

Odkurzacz bezworkowy to niewątpliwie jeden z najbardziej popularnych obecnie modeli tego sprzętu gospodarstwa domowego. Przede wszystkim zwraca uwagę ich funkcjonalność, wysoki poziom higieny, a także nowoczesny design.

Czym charakteryzują się odkurzacze bezworkowe?

Dobry odkurzacz bezworkowy to bardzo cenne wsparcie w domowych obowiązkach, które świetnie sprawdza się do czyszczenia podłóg twardych, paneli, płytek, a także różnego rodzaju dywanów oraz wykładzin. Najczęściej jego niezbędnym elementem jest szczotka wielofunkcyjna, która pozwala swobodnie poruszać się po różnych rodzajach podłóg. Z reguły do zestawu dołączone są różnego rodzaju ssawki. Ssawka do szczelin, do czyszczenia tapicerki, w tym tej samochodowej znacznie ułatwiają czyszczenie różnego rodzaju powierzchni.

Przede wszystkim jednak odkurzacze bezworkowe różną się od tradycyjnych budową urządzenia. Zamiast worka posiadają specjalny pojemnik, w którym gromadzą się zasysane przez odkurzacz nieczystości. Bardzo dużym plusem takiego odkurzacza jest możliwość utrzymania wysokiej higieny, brak konieczności zakupu worków i ich odpowiednio częstej wymiany. Odkurzacz bezworkowy charakteryzuje się również doskonałymi parametrami współczynnika reemisji kurzu. Jest to więc rozwiązanie bardzo dobre dla alergików. Warto jednak zwrócić uwagę na pojemność worka pojemnika, aby nie trzeba było go często opróżniać.

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz bezworkowy?

Odkurzacz bezworkowy wybrać niełatwo, ponieważ na rynku jest naprawdę wiele cennych rozwiązań, wśród których trudno zdecydować się na najlepsze. Z pewnością musisz ustalić najpierw czy interesuje cię klasyczny odkurzacz, którego dodaną częścią jest rura teleskopowa. Możesz postawić jednak na pionowy odkurzacz bezprzewodowy, w którym całość konstrukcji zamknięta jest w jednym elemencie. To ostatnie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne, ponieważ łatwo się taki odkurzacz prowadzi, nakładka wielofunkcyjna pozwala szybko przechodzić między różnymi powierzchniami, a przede wszystkim nie trzeba się zbytnio schylać. Dodatkowym elementem konstrukcji jest odłączana dysza ręczna, która ułatwia czyszczenie tapicerki, mebli, materacy.

Wybierając odkurzacz bezworkowy, warto z pewnością zwrócić także uwagę na rodzaj zastosowanych w nim filtrów. Najpopularniejsze obecnie rozwiązanie to wysokiej klasy filtr HEPA, które gwarantują, że dysza szczotkowa zbiera zanieczyszczenia, a następnie aż 99% z nich zostaje zatrzymanych przez filtr. Możliwe rozwiązanie to także filtr wodny, szczególnie polecany dla alergików.

Warto zwrócić uwagę na moc silnika: im jest ona wyższa, tym efektywność sprząta rośnie. Warto jednak zwrócić uwagę, czy dostępna jest regulacja mocy ssania. Nie zawsze potrzebujemy 100%, a przecież im większa moc, tym więcej prądu zużywamy. Koniecznie sprawdź także pojemność worka pojemnika.

Ważnym elementem oceny produktu powinny być końcówki sprzątające. Do wyboru masz modele z wbudowaną szczotką. Najczęściej jest to szczotka elektryczna, która świetnie radzi sobie na bardzo różnych nawierzchniach. Potrzebna będzie ci z pewnością także ssawka szczelinowa (krótka, długa) do trudno dostępnych miejsc. Dla właścicieli psów idealnym rozwiązaniem jest szczotka PET, przystosowana specjalnie do usuwania sierści. Szczotka okrągła i szczotka szczelinowa to świetne rozwiązanie do samochodu i mebli. Osobno często jest sprzedawana także szczotka tapicerska.

W końcu koniecznie trzeba przyjrzeć się funkcjom dodatkowym. Funkcja czyszczenia parą, specjalny moduł do prania tapicerki, funkcja dmuchawy czy czyszczenia fug to dodatkowe plusy, na które warto zwrócić uwagę. Wiele osób ceni sobie także opcję mycie podłóg.

Ceny odkurzaczy bezworkowych

Ceny odkurzaczy bezworkowych są bardzo różne. Wiele zależy od tego, czy mowa o odkurzaczu bezprzewodowym, czy ma on rozbudowane wyposażenie. Specjalistyczne szczotki do usuwania sierści zwierząt czy możliwość czyszczenia na mokro dywanów wpływają natychmiast na cenę urządzenia. Znaczenie ma pojemność worka pojemnika, ilość ssawek. Za odkurzacz tego typu można zapłacić od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Najdroższe modele to oczywiście zaawansowane odkurzacze bezprzewodowe oraz roboty sprzątające.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here