Podróż z dzieckiem? 5 sposobów na nudę w aucie i pociągu

0
1191
Podróż z dzieckiem

Podróż z dzieckiem nie zawsze jest łatwa. Czasami okazuje się, że długa droga jest karkołomnym wyzwaniem dla całej rodziny. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i kłótni, możesz wcześniej przygotować się na wycieczkę. Sprawdź 5 sposobów na nudę w aucie i pociągu.

Skup uwagę dziecka na celu podróży

W trakcie podróży dzieci zwykle zadają masę uporczywych pytań na temat tego, kiedy dotrą do celu. Najgorsze, co można w takim przypadku zrobić, to zbyć malucha lub odpowiedzieć mu w niezrozumiały i abstrakcyjny sposób , na przykład podać godzinę. Czas u malucha płynie nieco wolniej, a duża ilość bodźców może powodować, że będzie niespokojne.

Pierwszym sposobem na nudę jest pokazanie dziecku na mapie jakiejś odległości, którą kojarzy, na przykład z przedszkola do szkoły. Jeżeli znasz dokładną wielokrotność tego dystansu, możesz powiedzieć maluchowi, że droga do danego celu jest dłuższa kilka razy od tej odległości.

Wzbudź ciekawość malucha

Kolejnym elementem jest wzbudzenie ciekawości. Niezależnie, czy jedziesz autem, czy pociągiem, dziecko będzie miało prawdopodobnie dostęp do okna. Jednym z najbardziej absorbujących zajęć dla maluchów jest liczenie aut, znaków drogowych lub zwierząt napotkanych w trakcie trasy. Możesz, na przykład powiedzieć, że kiedy policzy określoną liczbę przedmiotów, dostanie nagrodę. To dodatkowo zajmie jego uwagę.

Czwarty sposób to zabawa z alfabetem. Jeżeli Twoje dziecko zna już litery alfabetu, to możecie zagrać w grę, która polega na wymienianiu wyrazów, kończących się na daną literę. Prosty przykład: na wyraz „atlas” może paść odpowiedź „słońce”. Gra jest tak absorbująca, że spędzicie z nią dużo czasu. Wyrazy często układają się w zabawne zestawienia, dlatego podróż może okazać się naprawdę świetną zabawą.

Obejrzyjcie razem ciekawy film lub bajkę, spędźcie miło czas

Podróż może być dobrą okazją do przeżycia chwil pełnych dobrej rozrywki. Jeżeli interesuje Cię właśnie taka forma spędzania czasu, to dobrym wyborem będzie telewizja online. Skorzystaj z aplikacji, którą zainstalujesz na telefonie, tablecie lub otwórz odtwarzacz w przeglądarce. Telewizja online powinna być także stabilna. Nawet najlepszy Internet, może nie poradzić sobie w miejscach, takich jak tunel czy gęsty las.

Dlatego warto, aby telewizja online działała płynnie nawet pomimo przerw w łączności. Takie stabilne rozwiązanie proponuje INEA. Aplikacja INEA Online TV może być uruchomiona nawet na 3 urządzeniach jednocześnie. Uzyskasz dzięki niej dostęp do 100 kanałów, a jednocześnie możesz uruchomić trzy z nich. Telewizja online działa zarówno na urządzeniach obsługujących sklep Google, jak i Apple. Dzięki temu rozwiązaniu obejrzysz ze swoim dzieckiem ulubione bajki i filmy oraz miło spędzisz czas w trakcie podróży.

Ponadto, na podróż z dzieckiem warto zabrać jego ulubione książki i maskotki, które dodatkowo dotrzymają mu towarzystwa i sprawią, że wycieczka będzie miłym wspomnieniem. Możesz również zaproponować mu nowe tytuły, których jeszcze wspólnie nie czytaliście, a podczas podróży pociągiem doskonale sprawdzą się elektroniczne kolorowanki i książki kreatywne. Z takimi aktywnościami każda podróż minie znacznie szybciej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here