Podstawowe etapy pielęgnacji skóry twarzy

0
496
Podstawowe etapy pielęgnacji skóry twarzy

Czy wiesz, że nawet 95% kobiet źle zmywa makijaż? Blisko połowa pań przyznaje, że zdarza im się wcale nie myć twarzy przed pójściem spać. Takie zachowanie niezwykle destrukcyjnie wpływa na stan cery, przecież na skórze gromadzą się zanieczyszczenia, a resztki podkładu czy pudru nie pozwalają skórze oddychać i się regenerować. W ramach należytej pielęgnacji skóry twarzy nie wystarczy samo umycie jej wodą, niezbędne jest realizowanie jasno wytyczonych etapów.

Efekty złego demakijażu

Zatkane, rozszerzone pory, skóra przetłuszczająca się i skłonna do powstawania wyprysków. Właśnie na taki efekt można liczyć, jeśli nie zadba się o odpowiedni demakijaż każdego dnia. Nie chodzi jedynie o zmycie resztek kosmetyków kolorowych, ale też zanieczyszczeń, takich jak kurz i toksyny, które w ciągu całego dnia osiadają na odsłoniętej przecież twarzy. Właściwy demakijaż nie tylko oczyści twarz, ale przyczyni się do dezynfekcji skóry, działania antybakteryjnego oraz tonizującego. Zabieg wieczornego oczyszczania skóry twarzy jest konieczny, by móc utrzymać odpowiednie pH skóry, umożliwić jej oddychanie, a więc dotlenienie i naturalną regenerację. Co więcej, dobry demakijaż pozwala na lepsze wchłanianie kosmetyków odżywczych, a to właśnie na noc te nakładane są najczęściej.

Oczyszczanie skóry twarzy

Podstawą jest oczyszczanie skóry twarzy z wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń. Świetnie sprawdzają się w tym celu kosmetyki Missha, ale trzeba pamiętać o odpowiednim do typu cery doborze. Mitem jest dobra pielęgnacja skóry środkami uniwersalnymi, przecież zupełnie inny skład będą mieć preparaty oczyszczające cerę tłustą, mieszaną czy suchą. Co więcej, kosmetyki należy dobierać zgodnie z wiekiem, dla cery dojrzałej albo młodej.

Wśród najczęściej wybieranych kosmetyków oczyszczających skórę twarzy znajdują się delikatne mleczka do demakijażu, płyny micelarne z zawartością witamin i innych składników odżywczych czy żele do mycia twarzy – kilka razy w tygodniu warto zastosować żel z peelingiem, który usunie resztki zrogowaciałego naskórka. Wszystkie kosmetyki należy dobierać zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami.

Tonizacja skóry twarzy

Wiele pań popełnia podstawowy błąd, wykonując tylko pierwszy etap demakijażu. Tonizacja jest zaś niezbędna, by przywrócić odpowiednie pH skórze. Należy ją wykonywać rano i wieczorem, by przygotować skórę do dalszej pielęgnacji. Tonizacja usunie pozostałe zanieczyszczenia, odświeży skórę i odżywi ją. W tym celu najlepiej stosować toniki do danego typu cery, mogą być w formie atomizera.

Nawilżenie skóry twarzy

Odpowiedni krem do twarzy na noc o działaniu nawilżającym, to prawdziwe błogosławieństwo dla zmęczonej po całym dniu skóry twarzy. Okazuje się, że nawilżanie skóry jest konieczne także w przypadku cery tłustej i mieszanej. Trzeba wiedzieć, że brak nawilżenia wpływa na nadmiar produkcji sebum, co z kolei doprowadzić może do zwiększonej liczby wykwitów.

Krem nawilżający ma być dopasowany do rodzaju cery i ewentualnych problemów, z jakimi boryka się jego użytkowniczka. Świetnie sprawdza się intensywne serum o dodatkowym działaniu przeciwzmarszczkowym. Coraz częściej stosowane są także oleje naturalne, zgodnie z nurtem ekologii.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here