Praca w kancelarii notarialnej

0
855
Praca w kancelarii notarialnej

Notariusz to prawnik, którego zakresem obowiązków jest sporządzanie aktów notarialnych oraz innych dokumentów o których mowa w ustawie o notariacie. Prócz tego notariusz udziela potrzebującym wszelkich informacji dotyczących umów i przepisów. U notariusza zakłada się i rejestruje spółki, sporządza akty własności jak też sporządza się dokumenty dotyczące spadków i dziedziczenia. W przypadku korzystania z pomocy notariusza, ma się gwarancję, że wszelkie czynności prawne prowadzone są zgodnie z przepisami.

Sprzedaż lub kupno nieruchomości

Praca notariusza zazwyczaj kojarzy się z umowami sprzedaży i kupna. Oczywiście tak jest w każdej kancelarii notarialnej, nie wyłączając https://www.kancelaria-notarialna.net/, nie mniej jednak to nie jest wszystko, czym zajmuje się prawnik ze specjalizacją notarialną. Inne formy dokumentów sporządzanych u notariusza to na przykład umowa warunkowa w przypadku, gdy nieruchomość znajduje się w strefie rewitalizacji, lub umowa przedwstępna, która daje większą pewność dotyczącą realizacji jej postanowień.

Intercyza w przypadku ślubu

Tak się składa, że intercyzę można podpisać podpisać przed zawarciem małżeństwa, jak też podczas jego trwania. Umowa ta, sporządzona przez notariusza, określa postać wspólnoty majątkowej, w przypadku, gdy chce się osiągnąć inne jej warunki niż jest to przyjęte zwyczajowo. Umowa tego typu, sporządzana podczas trwania małżeństwa, zazwyczaj powstaje przy okazji kłopotów finansowych jednego z małżonków. Forma intercyzy zawsze zależy od oczekiwań obu stron. Jej sporządzenie skutkuje tym, że wszelkie jej założenia są zgodne z przepisami prawa.

Sprawy poprowadzone szybciej niż w sądzie

Bardzo reprezentatywnym przykładem takiej sprawy, jest na przykład poświadczenie dziedziczenia. Jest to dokument, który określa w jaki sposób majątek przypada spadkobiercom. W dokumencie jest zaznaczona ich ilość i należny procent spadku. Do tej umowy konieczna jest obecność w kancelarii wszystkich spadkobierców. Dokument ma te samą moc prawną co orzeczenie sądu. Jednak wszelkie formalności są znacznie skrócone w czasie. Może to być nawet kilka dni. Często się zdarza w takich przypadkach, że czas gra kluczową rolę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here