Schorzenia spowodowane nieprawidłową dietą

0
327
Schorzenia spowodowane nieprawidłową dietą

Nieprawidłowa dieta prowadzi do wielu poważnych schorzeń. Podpowiadamy, które z nich występują najczęściej i jak się przed nimi ustrzec. Poznaj szczegółowe informacje i ciesz się dobrym zdrowiem na co dzień.

Czym są choroby dietozależne?

Jak sama nazwa mówi, o występowaniu tych schorzeń decyduje nieprawidłowe odżywianie. Chociaż świadomość Polaków w tym zakresie rośnie, nadal zapadalność na takie choroby jest wysoka. Do najczęściej występujących błędów żywieniowych należy nieprawidłowy bilans kaloryczny (dostarczanie do organizmu nadmiaru kalorii), wysokie spożycie cukru, soli, tłuszczów trans, a także nasyconych kwasów tłuszczowych. Kolejny problem to zbyt mała ilość witamin w diecie.

Problemem jest również brak czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków. Przy wielu codziennych obowiązkach niekiedy trudno znaleźć czas nawet na zakupy spożywcze. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji może być catering dietetyczny Olsztyn https://www.uhrabiego.pl/olsztyn. Usługa ta polega na dostarczaniu do domu zdrowych, a zarazem sycących dań. To doskonała forma profilaktyki przed groźnymi chorobami.

Najczęściej występujące choroby dietozależne

Otyłość to jeden z najpoważniejszych problemów minionych lat. Bardzo często wiąże się z innymi chorobami związanymi z nieprawidłową dietą. W takim stanie tkanka tłuszczowa stanowi ponad 25% masy ciała u mężczyzn i 30% u kobiet. Natomiast wskaźnik BMI wynosi minimum 30. Brak odpowiedniej reakcji i zmiany nawyków może doprowadzić do bardzo groźnych powikłań.

Kolejnym problemem jest cukrzyca typu drugiego. Polega na zwiększeniu stężenia glukozy we krwi, co wieże się z insulinoopornością. W tym stanie tkanki nie są odpowiednio wrażliwe na insulinę, więc nie pobierają właściwej ilości glukozy. Bardzo często schorzenie nasila się stopniowo i przez długi czas nie wywołuje objawów.

Do najgroźniejszych chorób dietetycznych należą nowotwory. Eksperci jasno wskazują, że za wiele z nich odpowiada właśnie nieprawidłowa dieta. Odpowiednie wybory żywieniowe (np. catering dietetyczny) pomogą Ci zmniejszyć ryzyko zachorowań i dostarczyć do organizmu prozdrowotne składniki.

Jak uniknąć zachorowań?

Eksperci jasno wskazują, że zmiana nawyków żywieniowych pozwala uniknąć wielu chorób dietozależnych. Uzupełnienie menu o warzywa i owoce przy ograniczeniu spożycia soli, cukrów prostych i tłuszczów zwierzęcych na pewno pozytywnie wpłynie na organizm. Warto również ograniczyć spożywanie alkoholu.

Dziś znakiem naszych czasów stał się catering dietetyczny. Warto nadmienić, że renomowane firmy współpracują z doświadczonymi specjalistami, którzy układają zdrowe, a zarazem smaczne menu. Ponadto udowadniają, że wartościowe odżywianie nie musi być nudne. Możesz z powodzeniem zamówić usługi pełne zróżnicowanych dań.

Jeżeli więc chcesz uniknąć chorób dietozależnych, a jednocześnie nie masz czasu na przygotowanie dań samodzielnie, będzie to strzał w dziesiątkę. Dziś z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej entuzjastów zdrowego stylu życia. Możesz do nich dołączyć!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here