Skąd pochodzi sushi?

0
819

Sushi jest jednym z najbardziej popularnych dań na świecie, które ma swoje korzenie nie w Japonii, ale w Chinach. Około 300 roku p.n.e. w tym kraju próbowano zakonserwować ryby, wrzucając je do beczek z ryżem. Sposób ten zawędrował następnie do Japonii, gdzie rozpropagowany został przez buddystów i z biegiem czasu ewoluował. Nie sposób wskazać jednoznacznie, kto jest autorem tej potrawy, ponieważ Azjaci od lat przygotowywali na różne sposoby to, czego mieli pod dostatkiem – ryby, ryż oraz wodorosty.

Jaka ryba jest najlepsza do sushi?

Jak się okazuje tuńczyk, czy łosoś nie są jedynymi opcjami, które mogą pojawić się w sushi. Ryba, która znajdzie się w rolce sushi, musi być przede wszystkim świeża oraz wysokogatunkowa. Te dwa kryteria wpływają nie tylko na smak potrawy, ale również na to, czy będzie ona bezpieczna dla zdrowia osoby, która ją spożyje. Jednym z mniej popularnych gatunków ryb wykorzystywanych do przygotowywania sushi jest ryba maślana. Jest bardzo smaczna i sycąca, ale niestety również dość ciężkostrawna, przez co nie poleca się jej dla osób o wrażliwych żołądkach. Innymi opcjami są np.: makrela z sokiem z cytryny, czy odpowiednio przyprawiony węgorz z grilla. Pierwotna wersja sushi tworzona była z wykorzystaniem marynowanej ryby Funa, pochodzącej z rodziny karpiowatych. Gatunek ten poławiany jest w jednym z azjatyckich jezior, przez co trudno o degustację takiego sushi w Polsce.

Czy da się zjeść dobre sushi w Lublinie?

Oczywiście, że tak! Przed wybraniem restauracji, warto jednak zrobić odpowiednie rozeznanie wśród lokali, ponieważ nietrudno natknąć się na miejsce, które może nas zawieść. Jedną z lubelskich restauracji sushi, którą warto odwiedzić, chcąc spróbować najsmaczniejszych rolek, jest https://www.takushisushi.pl/. Aby wybrać się na najlepszej jakości sushi w Lublinie, warto zasugerować się opiniami miłośników tej potrawy, a także renomą samego lokalu. Co jest istotne – na sushi nie warto oszczędzać! Nie znaczy to jednak, że aby spróbować dobrego sushi w Lublinie musimy dysponować dużą ilością pieniędzy. Warto jednak mieć na uwadze, że zbyt niska cena może świadczyć o słabej jakości samego dania.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here