Sposób na domową nudę – gry planszowe dla dzieci

0
1428
gry planszowe dla dzieci

Dzieci potrzebują stałej stymulacji i choć najczęściej same potrafią zorganizować sobie zabawę, to czasem przychodzi taki moment, że zwyczajnie się nudzą. Jak temu zapobiec? Polecamy fantastyczne gry planszowe dla dzieci.

Planszówki dla dzieci – bawią i rozwijają

Planszówki to zabawa uwielbiana przez dzieci i dorosłych. Są niezwykle absorbującą rozrywką i – odpowiednio dopasowane do wieku – korzystnie wpływają na rozwój dziecka. Idealnie sprawdzaja się, gdy mamy w domu więcej niż jedno dziecko, gdyż maluchy mogą w ten sposób bawić się razem przez wiele godzin. Co ciekawe, w wiele planszówek dla dzieci z powodzeniem moga grać również dorośli, dzięki czemu  gra staje się prawdziwą rodzinną zabawą. Gry planszowe dla dzieci mogą polegać na współzawodnictwu, gdy strategia zakłada stworzenie drużyn lub rywalizacji. Planszówki to nie tylko świetnie spędzony czas i sposób na nudę, ale również bodziec rozwojowy. Gry rozwijają kreatyność dziecka, uczą logicznego myślenia, koncentracji, a często też rozwijają refleks. Wiele gier ma charakter edukacyjny – dzięki czemu podczas zabawy dziecko uczy się i utrwala wiedzę. Oto kilka gier planszowych, które pokochają Twoje dzieci!

Kółka i spółka

Doskonała gra dla maluchów w wieku od 4 do 7 lat, która dostarcza dzieciom mnóstwa atrakcji.  W grze znajdują się karty, plansza, pionki i medale: brązowy, srebrny i złoty. Co ważne, gra “Kółka i spółka” posiada 3 stopnie trudności, więc z powodzeniem można ją dopasować do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Jeśli interesują Cię gry planszowe dla 4 latka – “Kółka i spółka” będzie trafionym wyborem.

Dzieci konta rodzice

Niezwykle popularna gra planszowa, w krórej dzieci mierzą się w poszczególnych rozrywkach z dorosłymi. W grze znajdują się karty z pytaniami, osobne dla dzieci i osobne dla osób dorosłych. Wygrywa ten, kto odpowie poprawnie na jak największą liczbę pytań i tym samym najszybciej dotrze do mety. Seria “Dzieci kontra rodzice” dostępna jest w kilku wariantach tematycznych: Zwierzaki, Na farmie, Czego o sobie nie wiecie, Omnibus, Dziadek i Babcia, Bajki, Filmy i Seriale, Biblia, Quiz o naszym domu, Ciało człowieka, Ciekawostki przeszłości, Dobre maniery i kilka innych, więc z powodzeniem można wybrać taki, który trafi w gusta zarówno dzieci, jak i rodziców.

Pędzące ślimaki

Kolejna propozycja to gra dla dzieci powyżej 6 roku życia, która dostarcza mnóstwa emocji, gdyż do samego końca rozgrywki nie wiadomo, kto zwycięży. “Pędzące ślimaki” to gra z popularnej pędzącej serii po Pędzących Żółwiach ora Jeżach. Gra planszowa “Pędzące ślimaki” to dla dzieci świetny sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na doskonałą zabawę i dużą dawkę śmiechu.

Milionerzy

Doskonała zabawa gwarantowana! Ta gra panszowa to edycja oparta na popularnym telewizyjnym programie, który wielu z nas śledziło z zapartym tchem.  Gra polega na odpowiadaniu na pytania, które z biegiem rozrgywki stają się coraz trudniejsze. A wygrana, czyli milion złotych, należy sie tylko temu, kto odpowie poprawnie na wszystkie pytania. W planszówce, podobnie jak w programie telewizyjnym, gracz ma również do dyspozycji koła ratunkowe.

“Milionerzy” to gra dedykowana dzieciom w wieku od 12 lat.

Zobacz także: Jak zorganizować zabawę w domu dla 4 latka

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here