Sprzęt do ćwiczeń, który przyda Ci się w domu

0
1210
Sprzęt do ćwiczeń

Obecna sytuacja związana z koronawirusem sprawia, iż rekomenduje się pozostanie w domu, a także minimalizowanie ryzyka niepotrzebnego kontaktu z ludźmi. Wprowadzone w ostatnim czasie restrykcje rządu skutecznie uniemożliwiły wielu osobom korzystania z miejsc, do których uczęszczali regularnie. Tysiące osób przygotowywało swoją formę na lato w siłowniach, centrach fitnessu, jednak zamknięcie ich sprawiło, iż musimy radzić sobie inaczej. Jednym z najlepszych pomysłów na kontynuacji pracy nad formą jest stworzenie własnej domowej siłowni. Jednak obecnie wybierając sprzęt do siłowni i akcesoria do ćwiczeń, postanowiliśmy wyselekcjonować najważniejsze przyrządy, w które warto wyposażyć swoją siłownię już na samym początku.

Ławeczka ze sztangami

Gdybyśmy mieli wybrać tylko jedną rzecz do naszej siłowni, to byłaby nią z pewnością ławeczka ze sztangą prostą i zestawem obciążeń. Na bazie tego jednego urządzenia jesteśmy w stanie wykonać trening wszystkich partii mięśni, jakie możemy sobie zechcieć wytrenować. Ławeczka z powodzeniem pozwoli nam na pracę nad górną partią ciała, nogami, a także brzuchem.

Sztangielki

Dobrym pomysłem jest dokupienie sztangielek lub krótkich gryfów, które pozwalają nam na dobór obciążenia zgodnie z naszymi potrzebami. Sztangielki są bardzo uniwersalnym sprzętem, który powinien być na wyposażeniu każdej siłowni. Za pomocą sztangielek jesteśmy w stanie z powodzeniem wykonywać szereg ćwiczeń, które trenują biceps, triceps, barki, plecy, a nawet klatkę piersiową. Z odrobiną inwencji twórczej i samymi sztangielkami, możemy w domu wykonać pełen trening SPLIT.

Kettlebell

Kettlebell jest coraz popularniejszym sprzętem, po który sięgamy coraz częściej przy okazji swoich treningów siłowych. Wiele osób uwielbia pracę z kettlebellem ze względu na uniwersalność tego urządzenia, a także jego efektywność. Kettlebell z powodzeniem może być wykorzystywany do wykonania wyciskania żołnierskiego, wyciskania na ławce, a nawet martwego ciągu. Bardzo dużą zaletą pracy z Kettlebellem jest ich asymetryczność podczas wykonywania ćwiczeń.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń powinna stanowić podstawowe wyposażenie naszej domowej siłowni. Jest to świetne miejsce zarówno do odpoczynku po treningu, jak i wykonywania ćwiczeń brzucha lub innych aktywności jak joga czy pilates. Mata do ćwiczeń jest stworzona z antypoślizgowego materiału, dzięki czemu nawet ćwicząc na podłożu kafelkowym, nie będziemy ślizgać się podczas treningu. Warto zainwestować w matę, która podniesie jakość naszych treningów, a dodatkowo zwiększy ich bezpieczeństwo.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here