Szafka metalowa – idealny mebel nie tylko do biura

0
832
szafki metalowe

Szafka metalowa to mebel spełniający wiele funkcji zarówno w biurze jak i warsztacie czy gabinecie medycznym. Metal jest jednym z najtrwalszych materiałów stosowanych w meblarstwie i zyskuje popularność nie tylko z punktu widzenia użytkowego ale też estetycznego.

Szafka metalowa – wytrzymała i pewna

Tego typu meble stosowane były na początku głównie w wojsku i medycynie, właśnie przez wzgląd na ich odpornośc na uszkodzenia, nieduży ich ciężar oraz możliwość szybkiej dezynfekcji, co było niezwykle istotne, szczególnie w trakcie działań bojowych, np. w szpitalach polowych. Z czasem szafy metalowe zyskały uznanie w innych dziedzinach, a wykorzystuje się je do przechowywania w sposób bezpieczny narzędzi specjalistycznych, chemikaliów czy dokumentów. Stosuje się je też np.na obiektach sportowcyh lub w zakładach produkcyjnych jako miejsce przechowywania rzeczy osobistych.

Szafka metalowa dziś wykonana jest najczęściej z aluminium i blachy nierdzewnej malowanej proszkowo.

Meble metalowe często charakteryzują się modułowym typem budowy, więc można łączyć je w różnych konfiguracjach tak, by zapełnić przestrzeń jak najbardziej ergonomicznie. Szafka metalowa ma wzmocnioną konstrukcję wewnętrzną wskutek zastosowania dodatkowych stelaży i profili. Wyposażona jest w wytrzymałe zawiasy oraz nierzadko w ryglowane zamki, zapewniające bezpieczeństwo przechowywanym tam rzeczom.

Szafka metalowa w przestrzeni socjalnej

Szatnie w dużych i mniejszych zakładach pracy, w szkołach, obiektach sportowych (siłownie, baseny, hale sportowe itp) to pomieszczenia, w których przebywa duża liczba osób. Szafka metalowa zamykana na zamek i wyposażona we wzmocnione zawiasy gwarantuje, że przechowywane w niej przedmioty osobiste nie będą narażone na włamanie i kradzież. Istotna jest też budowa takiej szafki wewnątrz, by można było właściwie posegregować odzież. Ważne, by jak najbardziej dopasować mebel do indywidualnych preferencji użytkownika, tak aby korzystanie z szafki było wygodne i bezpieczne.

Szafka metalowa – wybór na lata

Dzięki temu, że szafki metalowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne mogą długi czas służyć użytkownikom bez utraty jakości. Współczesna technika daje możliwość zakupu mebla o ciekawym designie, dzięki czemu szafka metalowa przestaje być nieciekawym, topornym sprzętem a staje się spójnym elementem wystroju wnętrz. Szafka metalowa oferowana przez Lobby Sklep z wysokiej klasy materiałów to dobra inwestycja na długi czas.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here