Szelki do spodni w salonie mody męskiej Modini

0
261
szelki

Czy zdarzyło ci się przeglądać katalog modowy i zwrócić uwagę na interesującą stylizację, która wydała ci się jednak nie mieć zastosowania w życiu codziennym? A może oglądając wiekowy film, żałowałeś, że “nikt się już tak nie ubiera”? Pamiętaj, że moda lubi powracać, a najsławniejsi projektanci często narzucają trendy, które w krótkim czasie stają się powszechnie uwielbiane. Jeszcze kilka lat temu szelki do spodni noszone zamiast paska mogłyby wywołać konsternację. Teraz stały się jednak jednym z najbardziej lubianych dodatków, o czym sam możesz się przekonać.

Jak powstały szelki do spodni?

Szelki do spodni towarzyszą dzisiaj najróżniejszym stylizacjom, od tych najbardziej formalnych, po luźne, codzienne stroje. Dopiero niedawno powróciły one jednak do powszechnego obiegu. Na długie lata popadły w zapomnienie. Kto i kiedy odkrył je po raz pierwszy?

Ojczyzną szelek jest Wielka Brytania. To właśnie tam w XIX wieku wprowadził je do obiegu Albert Thurston, dostosowując je zarówno do potrzeb dorosłych, jak i dzieci. Niestety, XX-wieczne wojny i trudne czasy sprawiły, że szelki stały się nie tylko niepraktycznym elementem stylizacji, ale także zbędnym i wygórowanym wydatkiem dla wielu osób. Mężczyźni nosili wyłącznie paski – często prowizoryczne, wiekowe lub najprostsze z dostępnych.

Szelki do spodni powracały do łask konsumentów bardzo powoli i stopniowo. Na początku były kojarzone wyłącznie z kilkoma grupami zawodowymi, takimi jak kelnerzy i aktorzy. Dzisiaj wciąż nie mogą równać się popularnością z paskami do spodni, jednak właśnie to stanowi o ich oryginalności. Wybierając szelki, z pewnością nie pozostaniesz niezauważony. Najlepiej sprawdzą się w towarzystwie koszuli lub uniwersalnego t-shirtu, możesz jednak spróbować wielu połączeń. Niedopuszczalne jest tylko jedno: nigdy nie noś szelek do spodni w towarzystwie paska! Wybieraj tylko jeden spośród tych dodatków.

Czy szelki to dobry pomysł na prezent?

Zdecydowanie tak! Wielu mężczyzn nie zdecyduje się na samodzielny zakup szelek do spodni. Wciąż nie są bowiem do nich przekonani. Warto to zmienić, aby odświeżyć swoje stylizacje i spróbować czegoś nowego. Być może okaże się, że szelki są dla ciebie o wiele wygodniejszym rozwiązaniem niż pasek? W salonie mody męskiej Modini możesz wybierać spośród modnych szelek w klasycznych odcieniach czerni i granatu, nie obawiając się o to, że prezent okaże się nietrafiony. Jeśli dobrze znasz obdarowywaną osobę, możesz jednak postawić na zabawne wzory, napisy lub wielobarwne szelki. W Modini znajdziesz także wytrzymałe szelki narciarskie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here