Sztuka na ściany

0
667
obraz

Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w sztukę. To nie tylko dobra lokata kapitału, ale także rewelacyjny sposób na dekorowanie wnętrz mieszkalnych, biznesowych czy też użytkowych. Z pewnością taka dekoracja zawsze będzie świadczyć nie tylko od dobrym guście, ale także o pewnym prestiżu. I dlatego handel dziełami sztuki świetnie się rozwija, a chętnych na klasyczne czy Pop Art obrazy nie brakuje. Stają się one ważnym elementem wystroju wnętrz prywatnych i publicznych.

Eksponuj sztukę

Warto pamiętać o tym, że sztuka wymaga odpowiedniej oprawy. Z pewnością inaczej obraz prezentuje się w galerii niż w domu lub biurze. I właśnie o stworzenie dobrych warunków także należy zadbać. Gdy sięgamy po kierunek Pop Art, obrazy będą podkreślać ultranowoczesny styl wnętrza. Idealnie będą prezentować się zarówno w minimalistycznych czy industrialnych przestrzeniach, choć mogą być także uzupełnieniem nieco surowego biznesowego looku. Klasyka idealnie pasuje do trendów vintage, kolonialnych czy też tradycyjnych stylizacji. Tu oczywiście też mówimy o pewnym eklektyzmie, który też jest w modzie. Młodzi sięgają po Pop Art obrazy i świetnie zestawiają je z meblami rodem z PRL-u czy też z kanapą z sieciówki. Całość jest modernistyczna i z pewnością łączy funkcjonalność oraz przykuwającą estetykę.

Gdy dobieramy obraz do wnętrza, warto zadbać o to, by był odpowiednio wyeksponowany. Czasem kluczowy jest kolor, format czy też motyw. To one są kluczowe. Poza tym zaskakująca jest sztuka współczesna utrzymana na przykład w stylu Pop Art. Obrazy zachwycają motywami, barwami, nie oczywistymi połączeniami. Klienci chętnie też sięgają po prace stylizowane na sztukę dawną, martwą naturę, korzystające z trendów realistycznych.

Gdzie powiesić obraz?

Przy planowaniu miejsca, w którym obraz powinien wisieć warto wykorzystać potencjał pokoju. Świetnie wygląda dzieło umieszczane na ścianie naprzeciwko okna. To pozwala wykorzystać światło dzienne w ekspozycji pracy. To miejsce musi być również łatwo dostępne. Na przykład inspirowane Pop Art obrazy warto pokazać światu. Najlepiej będą się prezentować na dużej ścianie pozbawionej detali. Dzieło sztuki oczywiście nie powinno być kupowane pod kolor tapety czy farby, a całość powinna się dopełniać. Najlepiej więc sprawdzać się będą ściany w kolorach neutralnych – bieli, szarości, beżach, które nie będą odciągać uwagi. Na nich rewelacyjnie będą wybijać się barwy tak charakterystyczne dla kierunku Pop Art. Obrazy zyskają miejsce, w którym można je po prostu podziwiać.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here