Trzy popularne motywy w grach planszowych – który jest twoim ulubionym?

0
692
motywy w grach planszowych

W świecie współczesnych gier planszowych zdecydowanie nie ma miejsca na nudę. Już dawno wieczór z planszówkami wcale nie oznacza jedynie chińczyka lub młynka. Co więcej, prawdziwe bogactwo wyboru w kwestii tematyki sprawia, że nawet największy antyfan takiej rozrywki znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, jakie rodzaje gier planszowych mogą przypaść ci do gustu.

Gry o tematyce wojennej

Te planszówki z całą pewnością przypadną do gustu każdemu, kto lubi gry komputerowe w podobnych klimatach lub po prostu jest fanem militariów. W grach planszowych wojennych zazwyczaj kluczem do sukcesu jest dobra strategia, co może spodobać się osobom lubiącym nieco pogłówkować podczas rywalizacji. Planowanie swoich działań w kolejnych bitwach i misjach to także świetny trening dla mózgu.

Sporą zaletą gier strategicznych jest również to, że za każdym razem rozgrywki mogą potoczyć się zupełnie inaczej, w zależności od decyzji podejmowanych przez gracz. Ponadto przy okazji można sporo dowiedzieć się o dziejach świata, jeśli oczywiście wybierze się gry inspirowane prawdziwymi wydarzeniami historycznymi np. II wojną światową. Mnóstwo przyjemności mogą również dać gry karciane wojenne, które czasami są połączeniem gry w karty z planszówką.

Gry w klimatach horroru

Wieczór spędzony przy grach z nutą grozy może dostarczyć mnóstwo emocji i to nie tylko ze względu na pasjonujący przebieg rozgrywek. Niektóre tytuły z oferty internetowego sklepu zagrajmywplanszowke.pl mogą wprowadzić naprawdę wyjątkową, pełną tajemniczości atmosferę lub nawet wywołać gęsią skórkę u graczy. Wampiry, nawiedzone posiadłości czy też budzące postrach potwory to zaledwie niewielka część motywów planszówek w klimatach horroru.

W zależności od preferencji graczy mogą oni zdecydować się na gry, w których będą ze sobą rywalizować lub ich zadaniem będzie wspólne przetrwanie przerażających misji. Gry kooperacyjne są wyjątkowo wciągające i jednocześnie są świetnym sposobem na zacieśnienie więzi w gronie dobrych znajomych lub rodziny. Wbrew pozorom planszówki inspirowane światem grozy mogą spodobać się nawet osobom, które na co dzień nie oglądają horrorów.

Gry inspirowane średniowieczem

Okres średniowiecza wielu osobom kojarzy się z mrocznymi czasami i właśnie dlatego tak bardzo intryguje kolejne pokolenia. Jednocześnie to właśnie w tym czasie rozkwitła kultura rycerska, którą interesuje się tak wiele osób. To wszystko sprawia, że od lat planszówki w średniowiecznych klimatach biją rekordy popularności. Nie bez powodu to właśnie ten motyw pojawia się w prawie każdej kategorii gier.

Fanom planszówek w stylu Monopoly na pewno przypadną do gustu gry ekonomiczne, w których można np. rozwijać gospodarstwo chłopa, rywalizować z innymi gildiami o przychylność króla czy też zarządzać osadą Wikingów. Motyw średniowiecza pojawia się też w grach strategicznych, w których często można wcielić się w rolę króla. Ze średniowiecznymi motywami można spotkać się nawet w grach kooperacyjnych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here