Ułatw sobie życie i zadbaj o spokojny sen dziecka, dzięki bujaczkom dla niemowląt

0
963
bujaczki dla niemowląt

Masz problemy z wiecznie zajętymi przez dziecko rękoma? Maluch ma trudności z zasypianiem i trzeba poświęcać jego bujaniu wyjątkowo dużo czasu? Istnieje gadżet, który pomaga rozwiązać te problemy. Bujaczki dla niemowląt w prosty sposób ułatwiają usypianie dziecka, odciążając rodziców i pozwalając im na zajęcie się innymi domowymi obowiązkami. Jeżeli jesteś ciekaw na czym polega ich fenomen i jak wybrać bujaczek odpowiedni dla Ciebie i Twojego dziecka, to przeczytaj nasz artykuł.

Bujaczki dla niemowląt – bezpieczeństwo dla dziecka, wygoda dla rodzica

Istnieją różne modele bujaczków, które różnią się nieznacznie sposobami działania. Pośród nich wyróżniamy huśtawki o napędzie elektrycznym oraz bujaczki na płozach lub leżaczki-bujaczki na wyważonej podstawie. Zazwyczaj jednak stosuje się zbiorczą nazwę “bujaczki dla niemowląt” na wszystkie z nich, jako że dzielą one tą samą funkcjonalność, czyli bujają. 

Ich główną zaletą jest to, że można umieścić w nich dziecko i zająć się wtedy innymi domowymi obowiązkami. Nie trzeba wtedy spuszczać go z oczu, sprzęt tego typu jest na tyle lekki, że można go przenieść w dowolne miejsce. Można dzięki temu zająć się gotowaniem obiadu i równocześnie mieć dziecko w zasięgu wzroku. Nie trzeba również martwić się o bezpieczeństwo pociechy i jej ewentualne wypadnięcie z bujaczka, ponieważ jest ono do niego przypięte. Relaksujące bujanie pozwala dziecku uspokoić się i zasnąć. Niektóre z bujaczków wyposażone są w dodatkowe akcesoria takie, jak wiszące na pałąku zabawki lub wgrane dźwięki, które skupiają uwagę dziecka. 

Leżaczki i huśtawki niemowlęce – na co zwrócić uwagę?

Bujaczki należy dobierać zgodnie z własnymi wymaganiami. Jeżeli jesteście aktywną rodziną, która dużo podróżuje i spaceruje, warto wybrać bujaczek czy huśtawkę niemowlęcą, które są lekkie i posiadają zadaszenie chroniące dziecko przed niepogodą. Tego typu sprzęt ma też ograniczenia związane z wagą dziecka i przy zakupie należy zwrócić uwagę na informacje o maksymalnym udźwigu. Bujaczki znakomicie sprawdzają się też jako krzesełka do karmienia dzieci!

Leżaczki niemowlęce – podsumowanie

W zależności od zapotrzebowania, decydując się na zakup leżaczków można wybierać zarówno spośród prostych, napędzanych manualnie modeli, jak i bardziej zaawansowanych, sterowanych elektroniką. W wielu z nich można stosować wymienne akcesoria. Bogactwo ofert sklepów z artykułami dziecięcymi zapewnia ogromny wybór i idealne dopasowanie sprzętu do pociechy. Wejdź na hoplano.com i sprawdź atestowane bujaczki, huśtawki i leżaczki niemowlęce wykonane z najlepszej jakości komponentów!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here