Wizytówka naszego domu – drzwi z montażem

0
52
drzwi

Drzwi zewnętrzne powinny być solidne, aby zapewnić nam bezpieczeństwo oraz estetyczne, by swoim wyglądem zachęcić gości do odwiedzin. Drzwi wejściowe to taki element wykończenia naszego domu, nad którym chcemy się pochylić, zanim dokonamy wyboru. To dlatego nikt pochopnie nie kupuje pierwszych lepszych drzwi, bo ich prawidłowy montaż czy późniejsza wymiana, nie należą do najprostszych zadań.

Określenie potrzeb wizualnych i funkcjonalnych

Zanim udamy się do sklepu budowlanego z myślą o zakupie drzwi wejściowych, powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Różnorodność drzwi z montażem w Warszawie https://vrata.pl/drzwi-warszawa/ jest tak duża, że nie mając określonych założeń odnośnie naszych idealnych drzwi – możemy się pogubić. Nad czym warto się zastanowić?

  • Z jakiego materiału drzwi mają być wykonane?
  • Jaka kolorystyka nas interesuje?
  • Jaki budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup drzwi?
  • Czy zależy nam na systemie antywłamaniowym?
  • Czy chcemy postawić na drzwi przeciwpożarowe?
  • Czy interesują nas dodatki, na przykład samozamykacz do drzwi?
  • Czy chcemy zakupić sam produkt, czy wolimy drzwi z montażem?

Z czego możemy wybierać?

Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego mogą zostać wykonane drzwi – do wyboru mamy drewno, płyty wiórowe, aluminium, stal, szkło i tworzywa sztuczne. Najczęściej mamy jednak do czynienia z mieszanką powyższych materiałów. Im grubsze drzwi, tym lepsza szczelność i termoizolacja. Grubość drzwi ma też znaczenie dla właściwości akustycznych. Możemy postawić na grube drzwi z płyty wiórowej, ale wyposażyć je w miejscowe przeszklenia czy aluminiowe pasy. Wówczas całość nie będzie wyglądać topornie. Grube drzwi nie muszą wyglądać ciężko.

Jeżeli chodzi o systemy antywłamaniowe, najczęściej dokupuje się odpowiednie zamki zabezpieczające oraz dodatkowe ryglowanie. W drzwiach o podwyższonej odporności na ogień mamy natomiast do czynienia z mocniejszymi i częściej umiejscowionymi uszczelkami.

Drzwi z montażem czy bez?

Nie będzie miało większego znaczenia jakie drzwi wybierzemy, jeżeli nie zadbamy o prawidłowy montaż, zgodny ze sztuką budowlaną. Niestety na rynku możemy spotkać się z wieloma fachowcami, którzy albo nie umieją montować właściwie drzwi, albo nie przykładają się do tego zadania. Nie wybierajmy pierwszej lepszej oferty – zanim kupimy drzwi z montażem rozejrzyjmy się za godnym zaufania sprzedawcą, który dysponuje również usługami monterskimi. Wybierając taki pakiet możemy mieć raczej pewność, że nasze drzwi zostaną zamontowane prawidłowo, a my nie będziemy narzekać na dyskomfort powodowany najprostszymi błędami przy osadzaniu stolarki drzwiowej. A takich wbrew pozorom jest całkiem sporo: niewłaściwe uszczelnienie, niedopasowanie wymiarów ościeżnicy do otworu drzwiowego, niewystarczająca ilość materiału izolacyjnego, zbyt mała liczba punktów kotwienia, brak paroizolacji, niewłaściwe wypoziomowanie drzwi, a także uszkodzenia mechaniczne podczas montażu będące następstwem zaniedbań ekipy monterskiej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here