Wybieramy najlepszą zastawę stołową

0
495
Wybieramy najlepszą zastawę stołową

Dobrej jakości, reprezentacyjna zastawa stołowa jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej jadalni. Bez względu na to, czy pojawia się na stole w ramach codziennych obiadów, a może specjalnych przyjęć okolicznościowych, serwis powinien być wybrany przy uwzględnieniu różnych kryteriów. Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając zastawę stołową? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Zastawa stołowa codziennego użytku

Talerze, miski, szklanki i sztućce, to niewątpliwie elementy, jakie znajdują się na polskich stołach każdego dnia. W ramach spożywania rodzinnych śniadań, obiadów czy kolacji nie trzeba jednak inwestować w drogą porcelanę, lepiej skupić uwagę na funkcjonalności takiej zastawy. Najczęściej wybierane są uniwersalne serwisy obiadowe w kolorze białym. Te pasują do każdego stylu jadalni oraz wystroju stołu. Talerze mogą być zupełnie gładkie albo posiadać fakturę bądź wzory, wybór jest zawsze indywidualny. W tym przypadku priorytetem jest trwałość zastawy, która powinna nie tracić dobrego wyglądu przez wiele lat intensywnej eksploatacji. Zawsze warto wybierać zastawę wykonaną z materiału, który nadaje się do mycia w zmywarce. Dobrym pomysłem jest też zastawa, którą można nabywać na sztuki, a nie tylko w całych kompletach. Dzięki temu w razie potrzeby można zwiększać liczbę jej elementów czy dokupować, jeśli któreś akcesoria ulegną zniszczeniu.

Zastawa stołowa na wyjątkowe okazje

Największą popularnością cieszy się porcelanowa zastawa stołowa. Bez problemu udaje się taką wyszukać, wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „porcelana Katowice sklep„. Oczywiście, serwisy najlepszej jakości są dostępne także w innych miastach naszego kraju, można zamawiać je również z innych krajów.

Porcelanowe serwisy obiadowe są najbardziej reprezentacyjne, eleganckie, luksusowe. Jeśli talerze z prawdziwej porcelany znajdują się na stole, najczęściej oznacza to, że za chwilę zasiądą przy nim ważni goście.

Należy tylko pamiętać, że inwestycja w porcelanowy zestaw obiadowy nie jest mała. Pod uwagę zawsze warto brać pochodzenie porcelany, rodzaj wyrobu, ilość sztuk naczyń w komplecie. Świetną opcją są rozbudowane zestawy, w których skład wchodzą nie tylko talerze małe, duże oraz głębokie, ale też miski, sosjerki, wazy, cukiernice czy maselniczki.

Dlaczego warto wybierać zastawę porcelanową?

Porcelana, chociaż wydaje się krucha, to tak naprawdę jest niezwykle trwała. Jeśli tylko nie została ręcznie zdobiona, z powodzeniem można myć ją w zmywarce. Zastawa porcelanowa bez problemu przetrwa długie lata. Nie obija się ani nie odbarwia, nie wchodzi w reakcję z serwowanym jedzeniem. Warto postawić na jej najlepszą jakość, zastawa stołowa świetnie sprawdzi się też na prezent. Przed zakupem kompletu z porcelany zawsze trzeba dobrze przemyśleć jego wielkość, ponieważ później może być problem z dokupieniem dodatkowych elementów takiego serwisu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here