Wycieraczki do szyb – dlaczego różnią się ceną?

0
609
Wycieraczki do szyb

W tym tekście postaramy się przeanalizować dokładnie kwestię wycieraczek samochodowych – z jakiego względu ich ceny są różne, co sprawia, że jedne są lepsze, a drugie gorsze. Podpowiemy też gdzie najlepiej kupować poszczególne elementy budowy wycieraczek oraz jak sprawić, żeby te części służyły nam dłużej. Zapraszamy do lektury!

Wycieraczki do szyb bardzo często utożsamiane są z samymi piórami. To jednak część, której budowa składa się z kilku elementów i ich efektywność zależy od całego efektu, czyli skutecznego zbierania wody w czasie opadów przez wycieraczkę.

Co wpływa na różny koszt wycieraczek?

Zacznijmy od tego, że wycieraczki mają inną wartość w zależności od wielkości. To oznacza, że im większe jest pióro, tym cena za wkład może być większa. Jednak to tylko najbardziej podstawowy czynnik, wpływający na kwotę jaką musisz zapłacić za element.

Cena może być bowiem różna nawet przy wycieraczkach, które mają taki sam rozmiar. W takim przypadku na koszt wpływa kilka czynników. Po pierwsze – czy płacimy za całe pióro czy wyłącznie gumkę. Niektórzy producenci sprzedają element zbierający, który można zmienić przy starym piórze. Te są tańsze od głównego elementu.

Druga kwestia związana jest z wykonaniem. Jeżeli wycieraczka zrobiona jest z plastików wysokiej klasy, a gumka jest odporna na temperatury i odpowiednio układa się kształtem do szyby, to i cena za taką część będzie wyższa. Pióra mogą być dużo tańsze, ale ich praca nie zawsze będzie przynosiła efekty. Ich żywotność też będzie pozostawiała wiele do życzenia.

Gdzie najlepiej kupować wycieraczki?

W przypadku wycieraczek stawiaj na sprawdzone i markowe produkty, bo to części znacznie wpływające na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Ich cena również może być różna, w zależności od miejsca gdzie je kupujesz. My polecamy zakup wycieraczek w Internecie. Koszt takiego elementu może być niższy nawet o kilka procent. Potrzebujesz części do BMW lub innych marek samochodów? Wystarczy, że wejdziesz w wyszukiwarkę i wpiszesz, np. części Opel, a odszukasz wycieraczki i inne elementy budowy tego układu dla danego samochodu!

Możesz sporo zaoszczędzić, a dodatkowo otrzymasz przesyłkę z wycieraczkami praktycznie pod własne drzwi. To komfortowy sposób zakupu, który przyniesie Ci wiele korzyści! Nie zwlekaj z zakupem do momentu zniszczenia wycieraczek, bo ich brak może bardzo negatywnie wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo jazdy!

A jak sprawić, żeby wycieraczki służyły nam dłużej?

Przede wszystkim stosuj się do wytycznych producenta. Wycieraczek nie używaj jak jest sucho. Jeżeli guma porusza się po wysuszonej szybie, to szybciej się wyeksploatuje, a i sam mechanizm będzie miał trudniej. Włączanie wycieraczek, gdy praktycznie nie pada, to błyskawiczna droga do popsucia nowych piór czy gumek.

Postaraj się również wymieniać pióra zgodnie z wytycznymi producenta. Lepiej nie czekaj, aż popsuty element zaskoczy Cię w trasie. Jeżeli zauważysz, że wycieraczka nie zbiera już odpowiednio wody, to postaraj się zmienić ją przed wyjazdem albo przynajmniej zabierz zapasowy element ze sobą.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here