Baterie, które spełnią Twoje wymagania

0
378
Baterie

„W życiu nie wolno się zatrzymać, bo wtedy już tylko śmierć” jest dość głęboką maksymą, która może mieć zastosowanie do wszystkiego. Także do przedmiotów codziennego użytku – w momencie gdy już wyjdą z użycia, stają się niepotrzebne, wyrzucone. Im dłużej zatrzymamy je przy życiu tym lepiej dla nas. Nie tylko tnie to koszty, ale, przede wszystkim, oszczędza środowisko naturalne. Nie wyrzucaj baterii- kup takie, które zostaną na dłużej… i dłużej… i długo dłużej.

Jakiej baterii potrzebuje ten świat

Epoka w której baterie kupowało się w megapakach powoli odchodzi w przeszłość. Coraz więcej ludzi jest świadomych, że choć baterie są niesamowicie wygodne, to jednak niezbyt dobre dla środowiska. Z jednej strony coraz mniej korzysta się z urządzeń zasilanych jednorazowymi bateriami. Z drugiej zaś korzysta się z takich, które popracują dłużej i nie wylądują szybko na śmietniku. Niektóre firmy produkujące baterie dbają o to, aby zwiększyć świadomość Klientów na dbanie o środowisko i odpowiednią utylizację baterii.

W takiej sytuacji najlepiej się odnajdują baterie:

  • GP Greencell – nie zawierają ołowiu i gwarantują dobrą i długą pracę drobnej elektroniki domowej;
  • GP Ultra Plus – większa pojemność i trwałość utrzyma przy życiu na długo bardziej wymagające urządzenia domowe jak i te, które wyruszają do pracy w terenie;
  • GP Lithium – największe wyzwania i najbardziej wymagające urządzenia oraz najdłuższe trwania baterii skutecznie zmniejszają częstotliwość wyrzucania zużytego produktu.

Bateria wielokrotnego użytku

Zarówno producentów, jak i konsumentów, nie zadowalał taki stan rzeczy i na świat przyszły akumulatorki, które można wielokrotnie ładować i, tym samym, wielokrotnie zmniejszać zużycie jednorazowej baterii. Aby naprawdę zachęcić do inwestycji w komplet akumulatorków i odpowiedniej ładowarki, muszą one spełniać najwyższe wymagania. Na przeciw temu wyzwaniu wyszła firma GP, która stworzyła nowe linie akumulatorków:

  • GP ReCyko – odpowiedniki cynkowych i standardowych alkalicznych jednorazówek;
  • GP ReCyko Pro – zamienniki baterii wysokoenergetycznych;
  • GP akumulator Li-ion dla naprawdę energochłonnych urządzeń.

Poza ostatnim, dwie pierwsze wersje akumulatorków z serii ReCyko i ReCyko Pro pomagają chronić środowisko nie tylko tym, że zastępują zwykłe baterie. Też dlatego, że do ich produkcji wykorzystano elementy recyklingowane a same, po zakończeniu swojego wielokrotnego życia, w 94% nadają się do recyklingu.

Wisienka na torcie

Żeby jeszcze bardziej zachęcić do przejścia na czystą energię, trzeba zaznaczyć, że w dobie wszechobecnych urządzeń elektronicznych należy mieć zawsze ładowarkę pod ręką. GP Batteries postarało się, aby skroić urządzenia ładujące i dokujące na każdą miarę i zapotrzebowanie. Zachwycają one technologią i cieszą oko, będąc przy tym całkowicie bezpieczne zarówno w domu jak i w podróży.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here