Co podarować przedszkolakowi na urodziny?

0
550
Co podarować przedszkolakowi na urodziny

Nie od dziś wiadomo, że rodzice miewają kłopot z wymyśleniem, jaki prezent dla 3 latka byłby idealny zarówno na święta Bożego Narodzenia, jak i jego urodziny. Najlepszym sposobem na sprostanie temu wyzwaniu jest sięgnięcie po zabawki związane z zainteresowaniami dziecka lub takie, które efektywnie rozwijają jego wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na rozwój motoryczny oraz psychoruchowy. Jakie modele są obecnie najpopularniejsze i po które z nich warto sięgnąć przy każdej okazji?

Idealny prezent dla 3 latka – klocki i układanki

Dzieci uwielbiają tworzyć i budować nowe rzeczy, nic zatem dziwnego, że tak chętnie korzystają z możliwości stworzenia ich za pomocą klocków. Najodpowiedniejszymi dla maluchów będą te wykonane z wysokiej jakości drewna z elementami malowanymi farbami przyjaznymi dla alergików. Takie klocki świetnie spełniają swoją rolę – rozwijają wyobraźnię, pozwalając na budowanie nawet najbardziej fantazyjnych domów, fabryk oraz struktur, jak również przyczyniają się do rozwoju motorycznego, koordynacji na linii ręka – oko, jak również poprawiają chwytność palców. Klocki drewniane mogą występować w dosłownie wszystkich kształtach oraz kolorach, nawet pod postacią literek do nauki alfabetu oraz cyfr, na których najmłodsi mogą wykonywać pierwsze działania matematyczne.

Kuchnia na miarę czasów – jak urządzić domową restaurację?

Poszukując wartościowego prezentu dla 3 latka warto zwrócić uwagę na jego zainteresowania. Jednym z nich jest często możliwość stworzenia własnej restauracji, w której gośćmi będą zarówno rodzice i rodzeństwo, jak i pluszowe zabawki. Aby ją urządzić, dobrze jest podarować dziecku gotowy zestaw kuchenny w postaci stojącego, wykonanego z tworzywa sztucznego piecyka oraz rozmaitych gadżetów. Do najbardziej przydatnych należą oczywiście rozmaite garnki wykonane z plastiku lub aluminium oraz dziesiątki owoców, warzyw i innych produktów spożywczych, np. rogalików, czekoladek, które można użyć w czasie swojej zabawy. Taki prezent dla 3 latka to doskonały sposób również na rozwinięcie jego umiejętności oraz spędzenie wspólnego czasu z rodzicami.

Co jeszcze sprawdzi się jako upominek?

Z okazji urodzin dobrym pomysłem może być podarowanie dziecku oryginalnej maskotki w kształcie ulubionego zwierzaka. Nie musi to być klasyczny miś lub zajączek, ale także ośmiorniczka, lisek, rekin czy nawet krab! Takie pluszaki świetnie sprawdzają się w roli powiernika tajemnic, zwłaszcza w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym. Prezenty dla 3 latka mogą również dotyczyć niekoniecznie zabawek, ale też elementów związanych z edukacją. Książeczki do nauki pierwszych literek lub bajki, które rodzice będą czytać przed zaśnięciem to świetny sposób na spędzenie wspólnego czasu oraz rozwijanie kreatywności i wyobraźni małego dziecka. Czytanki z rymowanymi wierszykami dodatkowo uczą dzieci znanych i lubianych piosenek oraz utworów najznamienitszych autorów i pozwalają na szybsze przyswajanie informacji oraz wiedzy w przyszłości.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here