Jaki prezent na komunię świętą — kilka propozycji!

0
1112
Jaki prezent na komunię świętą

Sezon komunijny w pełni! Osoby zaproszone na tego typu uroczystość często nie mają pewności, jaki prezent na komunię będzie najlepszym rozwiązaniem. Oto kilka propozycji sprawdzonych upominków na komunię. Dobrze sprawdzą się one zarówno w roli prezentu na komunię dla dziewczynki, jak i podarunku dla chłopca.

Pismo Święte na komunię

Szukając prezentu na komunię 2020, warto zainteresować się Pismem Świętym na pierwszą komunię. Jaka Biblia na Komunię Świętą sprawdzi się najlepiej? Jaką Biblię dla dzieci wybrać? Dobrym rozwiązaniem będą okolicznościowe wydania Pisma Świętego na komunię w ozdobnej obwolucie, z twardą okładką. Aby zainteresować dziecko taką Biblią, warto postawić na ilustrowaną wersję dla dzieci napisaną przystępnym językiem, z kolorowymi, przykuwającymi wzrok ilustracjami. Warto również, aby tekst Pisma Świętego pamiątki komunii posiadał przypisy, a na jego ostatnich stronach znajdowały się wyjaśnienia najważniejszych pojęć. Aby nadać takiej Biblii osobistego charakteru, warto umieścić tam spersonalizowaną dedykację. Dzięki temu za każdym razem gdy dziecko będzie sięgało po Pismo Święte, przypomni sobie osobę, która obdarowała go tym prezentem.

Pamiątka Komunii Świętej

Równie dobrym upominkiem na komunię jest pamiątka pierwszej komunii. Przykładem może być wydawnictwo „Mój dobry Ojcze. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej (wersja biała)” opracowane przez biskupa Damiana Bryla i księdza Jerzego Stranza. Ta pamiątka 1 komunii świętej przygotowana została na podstawie popularnego modlitewnika „Kocham Cię, Jezu”. Pamiątka komunii świętej zawiera modlitwy dopasowane do rozwoju dziecka, różnego rodzaju pieśni oraz komentarze, które pomagają zrozumieć Mszę Świętą i sakrament pokuty. Pamiątka na komunię została poszerzona o tradycyjne pieści i modlitwy. Dostępna jest ona w 2 wersjach kolorystycznych: białej dla dziewczynek i granatowej dla chłopców. Taka pamiątka I komunii świętej to niezwykle praktyczny upominek, który służyć może zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłym życiu.

Z okazji Pierwszej Komunii Świętej dziecku wręczyć można również rozmaite okolicznościowe książki, takie jak chociażby „Moja pierwsza Komunia” autorstwa Berty Garcii Sabates. Ma ona postać albumu upamiętniającego ten niezwykły dzień. Znaleźć można tutaj między innymi najważniejsze modlitwy chrześcijańskie oraz propozycje działań, które pomogą dziecku w odpowiedni sposób przeżyć to wyjątkowe święto.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here