Który zawór będzie najlepszy?

0
686

Problemy techniczne mogą nas dotknąć właściwie w najmniej oczekiwanym momencie. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy musieli się zmierzyć za awarią, ale najważniejsze, aby wówczas wiedzieć na przykład, który konkretnie zawór elektromagnetyczny będzie się sprawdzać najlepiej. Problemy tego rodzaju możemy podzielić na dwie kategorie. W końcu nawet najbardziej trwałe elementy będą ulegały zniszczeniu, jeżeli już będą bardzo wyeksploatowane. Poza tym drugim scenariuszem jest niewłaściwy dobór takich produktów, które nie będą zbyt dobrze dopasowane i wówczas takie sytuacje także mogą generować pewne problemy w funkcjonowaniu i doprowadzić do awarii. Najważniejsze, aby wybierać zawory dobrze dopasowane przez specjalistów wykwalifikowanych i certyfikowanych.

Co gwarantuje zawór elektromagnetyczny?

Przede wszystkim oczywiście musimy postawić na odpowiedni typ zaworu. Statystyki pokazują, że coraz częściej wykorzystuje się elementy takie jak zawór elektromagnetyczny, ponieważ są najbardziej praktyczne. Jeżeli chodzi o konkrety, to tego rodzaju zawór będzie nam służyć do sterowania oraz odcinania przepływu mediów gazowych lub ciekłych. Najważniejszym elementem będzie tu cewka elektromagnetyczna. Jeżeli więc już decydujemy się na taki zakup i chcemy w naszej instalacji posłużyć się na większą skalę zaworem elektromagnetycznym, to trzeba pamiętać o tym, aby podać odpowiednie parametry sprzedawcy. Kluczowe będzie w takiej sytuacji poinformowanie o mocy zasilania oraz mocy cewki. Poza tym doradca klienta albo sprzedawca powinien znać rodzaj zasilania. Musi wiedzieć, czy chodzi o prąd stały, czy też prąd zmienny.

Właściwe dobranie elektrozaworu

Jak widać, trzeba sobie przed zakupem przygotować pewne konkretne informacje. Podajemy je w mailu albo na przykład dzwoniąc do sprzedawcy. Wybierając zawór elektromagnetyczny jedną z ważniejszych informacji, będzie także medium, które przepływa przez zawór. Na przykład, jeżeli chodzi o tak zwany agresywny czynnik roboczy, a to mogą być, chociażby chemikalia, musimy tu orientować się w agresywności tego czynnika. To właśnie dzięki temu będziemy wiedzieli jak dopasować materiał korpusu zaworu, ale także uszczelnienie. Niewłaściwy dobór może skutkować nieszczelnością, ale także przyspieszoną eksploatacją zaworu no i oczywiście częstymi awariami. Z drugiej strony dzięki prawidłowo wybranemu zaworowi elektromagnetycznemu nie będziemy wcale musieli się martwić o instalację. Niemniej jednak nawet podczas prawidłowo wykonywanych zakupów powinniśmy od razu wypytać sprzedawcę lub konsultanta o możliwość realizacji regularnych przeglądów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here