Wysokiej jakości lampy Elektrox

0
646

Uprawa indoor staje się coraz popularniejsza. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości plonów, jak również efektywną uprawę roślin. Z uwagi jednak, iż w growboxie panują warunki zgoła inne, niż na zewnątrz, niezbędna staje się jego odpowiednia adaptacja. Dlatego lampy Elektrox to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wydajnym, efektywnym, a przede wszystkim imitującym warunki naturalne oświetleniu.

Uprawa indoor – dlaczego lampa jest tak ważna?

Trzeba pamiętać, iż nie tylko samo światło, ale również jego barwa odgrywają istotny element, jeśli chodzi o efektywną uprawę roślin w growboxie. Najkorzystniejsza barwa określana jest jako promieniowanie aktywne fotosyntetycznie. To, w połączeniu z CO2, które stanowi pokarm dla roślin, przekładają się na proces fotosyntezy, którego efektem pobocznym jest tlen, natomiast roślina rozwija się. Zatrzymanie procesu fotosyntezy prowadzi do spowolnienia wzrostu rośliny, a nawet całkowitego zatrzymania tego procesu. Dlatego lampy Elektrox, takie jak np. https://www.top-growshop.pl/firm-pol-1308137304-Elektrox.html oparte są nie tylko na odpowiedniej intensywności światła, ale bazując na wiedzy dotyczącej jego barwy, stworzone zostały z myślą o jak najlepszych warunkach dla roślin.

Efektywna uprawa roślin indoor – na czym polega?

Jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście oświetlenie. Jednak drugim, istotnym aspektem jest także wentylacja. Wymuszenie ruchu powietrza ma na celu zapewnienie warunków odpowiednich do wzrostu i rozwoju. Przede wszystkim powietrze zastałe w growboxie jest środowiskiem, które sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii, te natomiast mogą mieć negatywny, niszczycielski wpływ na uprawę. Drugim aspektem jest zapewnienie roślinom dostępu do pożywienia. Poprzez regularną wymianę powietrza w growboxie znajduje się spora ilość CO2, który jest elementem odżywczym dla uprawy.

Różne typy lamp do growboxa

Z uwagi, iż podczas uprawy roślin niezbędne jest pobudzenie poszczególnych procesów, z tej racji na rynku dostępne są różne rozwiązanie. Podstawowe, określane także jako „grow” to typ światła, który pobudza i stymuluje kiełkowanie i wzrost rośliny. Gdy efekt będzie już zadowalający, następnym krokiem montaż lamp określanych jako „flower”. Te z kolei, z uwagi na inna długość światła, stymulują wzrost kwiatów. Na rynku dostępne są również lampy typu „dual”, które łączą w sobie czerwone i niebieskie rurki, dlatego doskonale nadają się zarówno do stymulacji wzrostu łodygi i liści, jak też kwiatów. Lampy Elektrox dostępne są w trzech, poszczególnych wariantach i każde, z proponowanych rozwiązań, sprawdza się doskonale.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here