Dlaczego warto wybrać basen ogrodowy stelażowy do własnego ogrodu?

0
585
Dlaczego warto wybrać basen ogrodowy stelażowy do własnego ogrodu

Basen to doskonały sposób na letnie upały. Pełnometrażowy, wkopany w grunt basen stały nie jest w naszym klimacie popularnym rozwiązaniem ze względu na krótki sezon letni oraz wysokie koszty utrzymania. Jednak baseny rozstawiane to często spotykana opcja. Zwykle znaleźć je można w ogrodach domów, w których znajdują się dzieci, jednak coraz częściej również tam, gdzie zamieszkują wyłącznie dorośli. Zdecydowanie największym zainteresowaniem rodzin z większymi dziećmi, nastolatkami bądź dorosłych cieszą się baseny stelażowe. Co za tym przemawia? Dowiedz się, czytając poniższy tekst.

Jakie rodzaje basenów ogrodowych są dostępne na rynku?

Popularne sklepy zajmujące się sprzedażą basenów ogrodowych oferują zwykle 3 rodzaje rozwiązań, którymi interesują się klienci:

– baseny dmuchane przeznaczone głównie dla małych dzieci;
– baseny rozporowe o różnych rozmiarach – idealne do małych ogródków i świetne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi przedszkolnymi;
– baseny stelażowe – te mogą osiągać naprawdę spore rozmiary i umożliwiać nawet rekreacyjne pływanie dorosłym osobom.

Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady. Baseny dmuchane osiągają niewielkie rozmiary maksymalne, są za to tanie i dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Baseny rozporowe mogą być całkiem spore (nawet powyżej 4,45 m średnicy), są względnie tanie i dość trwałe, jednak lustro wody jest w nich dość niskie. Z kolei baseny stelażowe gwarantują największe głębokości, a także co najmniej kilkuletnią trwałość. Choć producenci zwykle tego nie zalecają, wielu właścicieli dużych modeli przechowuje baseny rozłożone przez cały rok. Wysokiej jakości baseny, odpowiednio zabezpieczone bez problemu są w stanie przetrwać mróz.

Dlaczego warto postawić na basen stelażowy?

Baseny stelażowe są zaprojektowane tak, żeby łatwo było je rozłożyć, ale także złożyć i przechować po sezonie. W stosunku do wielkości użytkowej, już po rozłożeniu, zwinięte, z poskładanymi rurkami stelażu, nie zajmują wiele miejsca. Wykonane są z trwałych materiałów – stelaż to najczęściej metal, który jest wytrzymały, nie podlega odkształceniom i zabezpieczony jest warstwą antykorozyjną. Dobrej jakości tworzywo, które stanowi misę basenu jest zwykle wykonane z materiału odpornego na promieniowanie UV oraz na chemię basenową, w szczególności na chlor.

Kupując markowy basen stelażowy, możemy mieć pewność, że wytrzyma on bez problemu co najmniej kilka sezonów.

Baseny stelażowe wybierane są przez klientów nie tylko ze względów wytrzymałościowych. Potrafią osiągać całkiem spore rozmiary, a tym samym dawać wiele przyjemności z kąpieli.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here