Jak można wykorzystać świece?

0
594
Jak można wykorzystać świece

Świece pieńkowe znane są już od długiego czasu. To właśnie dzięki nim można stworzyć wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, stawiając je na stole, czy też w innych miejscach. Dbając o zachowanie odpowiednich odległości od przedmiotów łatwopalnych, można dzięki nim stworzyć niepowtarzalne dekoracje w domach, a nawet w bardziej oficjalnych miejscach, jak np. gabinet.

Własnoręcznie wykonane ozdoby

Same świece pieńkowe mogą stanowić nie lada dekorację – w szczególności, jeżeli wybierze się modele specjalnie dekorowane. Aczkolwiek, nie można zapomnieć o tym, że to dzięki nim można wykazać się zdolnościami, tworząc efektowne ozdoby, np. świeczniki. W jaki sposób? Internet pełen jest ciekawych pomysłów. Wykorzystać można do nich szklane wazony – zarówno te grube, które w swoim kształcie kulę do trzymania złotej rybki, jak również te nieco szczuplejsze, ale z kolei wyższe. To na nich dno można nasypać ozdobne kamyczki (najlepiej w odmiennym kolorze niż świeca). Potem można ustawić na nich świecę pieńkową i… oto pierwsza dekoracja gotowa.

Pomysłowość ludzka nie zna granic. Nie m co się ograniczać, a własnoręcznie wykonane ozdoby cieszą bardziej niż te, które zostaną kupione w sklepach. Należy jednak pamiętać o tym, aby szklane wazony były przystosowane do obecności wysokiej temperatury. Takich produktów nie brakuje na polskim rynku.

Świece nie tylko na tacy

Niech żyją kolory! I to jak najbardziej wyraziste! Świat jest na tyle smutny, że warto dążyć do tego, aby samodzielnie go sobie „pokolorować”. Pomocna w tym może być świeca pieńkowa, ale w różnych odcieniach. Takich produktów nie brakuje. Po jednym z każdego koloru, należy ustawić na jednej tacy/desce. Całą aranżację można wyeksponować na stoliku w salonie, czy też nad kominkiem. Prosta, jednocześnie niezwykle ujmująca forma, która na pewno zyska uznanie w oczach wielu osób.

Wspomnienie z wakacji? Tęsknota za morskimi falami? Na szczęście we własnym domu można stworzyć taki klimat, który będzie przypominał szczęśliwe chwile spędzone na plaży. Wystarczy tylko zakupić odpowiednie świece pieńkowe (np. w kolorze błękitnym, kremowym, białym, ecru, itd.). Do tego przyda się sam piasek (niekoniecznie ten z plaży), muszelki i wszystkie inne maleńkie akcesoria, które będą przypominać morze. Ustawiając wszystko na drewnianej desce można stworzyć niesamowicie klimatyczną dekorację.

Pomysłów na wykorzystanie tego rodzaju świec nikomu nie zabraknie. W szczególności, jeżeli jest mowa o uroczystościach, jak np. urodziny, wesela, itd.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here