Jak zamontować maty grzejne pod panele?

0
2160
maty grzejne

Etap wybierania ogrzewania masz już za sobą, teraz przyszła kolej na montaż? Powinieneś zrobić to z ogromną dokładnością, ponieważ niewłaściwe wykorzystanie materiałów może wiązać się ze sporymi kosztami w przyszłości. Ponadto odpowiednie rozmieszczenie ogrzewania to gwarancja jego optymalnej pracy w przyszłości.

Najtańszy i najprostszy sposób ogrzewania podłogowego, czyli maty grzewcze pod panele. Jeżeli zależy Ci na oszczędnościach i prostych, ale sprawdzonych rozwiązaniach, to niewątpliwie jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę. W końcu zamontowanie instalacji wodnej jest znacznie bardziej skomplikowane, a w niektórych budynkach nawet niemożliwe. Różnego rodzaju maty grzejne można spotkać nie tylko w kuchni i łazience pod płytkami podłogowymi, ale również w pokojach pod panelami. W tym przypadku ważny jest jednak ich umiejętny montaż, tak aby całość funkcjonowała bez zarzutu.

Maty grzewcze pod panele – jak je umiejscowić?

Przede wszystkim w tym przypadku ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża oraz użycie niezbędnych materiałów. Maty grzewcze umieszcza się pomiędzy panelami, a specjalną pianką wytłumiającą. Tego typu pianka również niejako wyrównuje podłogę, na którą kładzione są panele. Istotne jest to, aby podczas całego procesu ułożyć maty w taki sposób, aby leżały one aluminiowym płaszczem do sufitu. Już na samym etapie projektowania tego typu ogrzewania warto skupić się na odpowiedniej poprowadzeniu linii zasilającej. Musi ona być swobodnie doprowadzona do zasilania. Dzięki temu nie będziesz musiał później trudności na etapie montażu z odpowiednim jej umiejscowieniem.

Jak zamontować maty grzejne pod panele?

Kiedy maty grzewcze już znajdują się pod panelami, teraz należy skupić się na samym regulatorze temperatury. Gdzie jest on najczęściej montowany? Oczywiście na ścianie, na wysokości wzroku użytkowników. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, a nierzadko umieszcza się go, na przykład tuż obok włączników światła. To urządzenie służy do odpowiedniego kontrolowania temperatury w pomieszczeniu. Musi ono być podłączone fachowo do puszki elektrycznej, która wcześniej powinna być do tego przygotowana. To właśnie z tego miejsca konieczne jest poprowadzenie w ścianie ochronnej rurki, w której znajdą się czujniki podłogowe. Następnie całość jest oczywiście łączona z konstrukcją znajdującą się w podłodze.

Gdzie kupić maty grzewcze pod panele?

Maty grzejne pod panele nie są skomplikowane w montażu. Konieczna jest w tym przypadku chwila wolnego czasu, skupienie oraz dokładność. W tym przypadku liczy się precyzja, a także cierpliwość, tak aby całość dobrze się ze sobą łączyła. Maty grzejne pod panele oraz niezbędne termostaty kupisz w sklepie internetowym Mikroenergetyka. Tam możesz również liczyć na profesjonalne doradztwo, a zatem jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy też pytania, z powodzeniem możesz wysłać wiadomość, bądź zadzwonić do biura obsługi klienta w sklepie Mikroenergetyka.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here