Parterówka dopasowana do potrzeb

0
662
Parterówka dopasowana do potrzeb

Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru projektu domu wymaga analizy wielu czynników. Od zapoznania się z przepisami lokalnego prawa, poprzez dopasowanie projektu do uwarunkowań działki, budżetu Inwestora, aż po zastanowienie się nad potrzebami przyszłych domowników. Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi projektami domów parterowych ARCHON+.

Wygodny dom parterowy, czyli jaki?

Aby dom był wygodny dla przyszłych mieszkańców, musi odpowiadać na ich potrzeby. Określając je, Inwestorzy muszą zastanowić się nad ważnymi kwestiami: jak duży dom możliwy jest do zbudowania na danej działce, jakie warunki wynikające z przepisów lokalnego prawa musi spełnić projekt, ile osób będzie mieszkać w domu oraz czy wśród nich są dzieci, osoby starsze, a także jakie pomieszczenia dodatkowe muszą znaleźć się w domu marzeń. Domy parterowe nie posiadają schodów, dzięki czemu komunikacja między pomieszczeniami jest bardziej bezpieczna dla młodszych i starszych członków rodziny. O ich komforcie świadczy także układ funkcjonalny, który niezależnie od wielkości parterówki powinien prezentować czytelne rozgraniczenie strefy dziennej od prywatnej tak, aby zapewnić wszystkim domownikom intymność i spokój. Dodatkowo projekty domów parterowych posiadają pełna wysokość wszystkich pomieszczeń, co stwarza duże możliwości aranżacyjne, a dostęp do ogrodu z każdego pomieszczenia podnosi ich walory.

Projekty domów parterowych z kolekcji ARCHON+ dopasowane do różnych potrzeb Inwestorów

Dom w cieszyniankach

Dla Klientów, szukających prostego domu parterowego z dachem czterospadowym i garażem jednostanowiskowym powstał projekt „Dom w cieszyniankach”. Nowoczesny styl budynku podkreśla monochromatyczna elewacja, na której zastosowano biały tynk, okładzinę o strukturze betonu architektonicznego oraz stolarkę okienną i pokrycie dachu w odcieniach szarości i antracytu. Strefa dzienna jest wyraźnie wyodrębniona od prywatnej części domu. Salon z miejscem na dużą, narożną sofę posiada bezpośrednie wyjście na taras. Centralnie zlokalizowana jadalnia usytuowana jest przy oknie. Rozkładany stół z powodzeniem pomieści gości podczas przyjęcia, a bezpośrednie sąsiedztwo kuchni ułatwi jego organizację. Zaprojektowana dodatkowo wyspa kuchenna stanowi doskonałe miejsce do spożywania posiłków lub ich przygotowywania. Duże przeszklenia zapewniają piękne doświetloną przestrzeń. Strefa prywatna domowników jest zaciszna i składa się z trzech sypialni, w tym głównej z bezpośrednim wyjściem na taras. W tej części domu znajduje się także przestronna łazienka, toaleta oraz ułatwiające organizację i utrzymanie porządku w domu garderoba i pralnia.

Dom w kostrzewach 4

Kolejnym, zasługującym na uwagę jest projekt „Dom w kostrzewach 4”. Ten nowoczesny projekt małego domu parterowego posiada zwartą, prostą bryłę, która dzięki nieskomplikowanej konstrukcji pozwala na ekonomiczną realizację. Wykończenie zewnętrzne domu to połączenie drewnianej okładziny z betonem architektonicznym oraz jasnym tynkiem. To ponadczasowy projekt, który pięknie wkomponuje się w otaczającą przestrzeń. Nowoczesna, drewniana pergola nad tarasem pomoże stworzyć zaciszne, przytulne miejsce do odpoczynku. Wnętrze „Domu w kostrzewach 4” to przemyślany układ funkcjonalny, w pełni wykorzystujący dostępną przestrzeń. Strefa dzienna jest naturalnie doświetlona dzięki optymalnej ilości przeszkleń i łączy w sobie funkcję salonu z bezpośrednim wyjściem na taras, jadalni i kuchni, której dużą zaletą jest możliwość aranżacji wysokiej zabudowy. Zlokalizowany w centralnej części domu kominek wprowadzi do wnętrza miła i przytulną atmosferę. Strefa prywatna domowników to sypialnia główna oraz dwa pokoje dla dzieci. W każdym z nich przewidziano miejsce na pojemne szafy. O komfort przechowywania dba zaprojektowana wspólna garderoba. Program funkcji tej części domu uzupełnia wygodna, naturalnie doświetlona łazienka.

Dom w renklodach 15 (G2)

„Dom w renklodach 15 (G2)” to propozycja dla Klientów, których działka pozwala na realizację bardziej rozłożystej bryły z czterospadowym dachem. Nowoczesny charakter domu podkreśla projekt elewacji oraz duże przeszklenia, które naturalnie łączą dom z ogrodem. Przestronny salon z centralnie zlokalizowanym kominkiem i narożną sofą będzie stanowić doskonałe miejsce do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. Jadalnia tuż przy dużym oknie płynnie przechodzi w kuchnię, którą umownie oddziela barek śniadaniowy. W kuchni przewidziano miejsce na wysoką zabudowę oraz szerokie blaty robocze. Organizację pracy i utrzymanie porządku ułatwia przylegająca spiżarnia. W wyraźnie wyodrębnionej strefie nocnej znajdują się trzy ustawne pokoje, w tym sypialnia rodziców z garderobą i wyjściem na taras. Przestrzeń korytarza wykorzystano na funkcjonalne i pojemne szafy, które umożliwią utrzymanie porządku w domu. Program funkcjonalny „Domu w renklodach 15 (G2)” uzupełniają dwie łazienki, kotłownia z funkcją pralni oraz dwustanowiskowy garaż.

Zapraszamy na www.archon.pl, gdzie czeka bogata oferta projektów domów parterowych. Doradcy ARCHON+ są do dyspozycji Klientów, którym bezpłatnie pomogą wybrać idealny projekt domu, zgodny z ich oczekiwaniami oraz dostosowany do wymogów działki i przepisów lokalnego prawa.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here