Systemy kominowe do pieców olejowych

0
592

Jednym z głównych trendów we współczesnym budownictwie jest korzystanie z gotowych modułów. Prefabrykaty znacząco skracają czas inwestycji zarówno w budownictwie jedno-, jak i wielorodzinnym. Dobrze obrazują te zmiany systemy kominowe, z każdym rokiem zyskujące na popularności.

Różnice między systemami kominowymi a tradycyjnymi rozwiązaniami

Do niedawna inwestorzy byli poniekąd zmuszeni, aby decydować się na klasyczny szyb kominowy. Rozwiązanie to znacząco wydłużało realizację budowy i łączyło się z licznymi ograniczeniami, szczególnie kiedy rozważano zmianę systemu ogrzewania. Dużo prościej jest z modułowymi systemami kominowymi, które oferowane są w postaci prefabrykatów. Standardowy komplet zawiera wszelkie niezbędne elementy montażowe, jak kratki wentylacyjne kształtki i rurki, złączki czy drzwiczki. Kupując zestaw od jednego producenta, ma się pewność, że późniejszy montaż przebiegać będzie bez zakłóceń. Wynika to ze starannego dopasowania wszystkich elementów.

Trzeba wspomnieć, że zaletą systemów kominowych jest to, że zajmują one dużo mniej przestrzeni niż klasyczne kominy. Ponadto mają mniejszy ciężar i ich wygląd można dopasować do bryły i kubatury budynku. Stąd są popularne w nowych budynkach i przy modernizacjach już istniejących.

Specyficzne warunki eksploatacyjne

Wysoka temperatura, działanie kwasów i wilgoć sprawiają, że czołowi producenci systemów kominowych korzystają z certyfikowanych materiałów, przystosowanych do pracy w trudnych warunkach. System kominowy ma być nie tylko trwały, ale też musi gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa przez długi okres eksploatacji. Z punktu widzenia użytkowników istotne jest, aby dobrać system kominowy do rodzaju kotła. Wysokiej jakości moduły kominowe wykonuje się z keramzytobetonu. W porównaniu do zapraw używanych w tradycyjnych szybach kominowych materiał ten wyróżnia się zwiększoną odpornością na działanie czynników biologicznych (w tym grzybów i pleśni) oraz jest odporny na zmieniające się warunki pogodowe. Co oczywiste, keramzytobeton jest niepalny i odporny na wysokie wysoką temperaturę panującą wewnątrz komina.

Systemy kominowe do pieców olejowych

W katalogu firmy Pekabet (https://pekabet.pl/) dostępne są modułowe systemy kominowe przystosowane do kilku rodzajów paliw. I tak systemy Turbo Inox sprawdzą się w miejscach, gdzie obok oleju opałowego wykorzystuje się gaz. Natomiast systemy kominowe Uniwersal, Peka (Premium), Duo oraz Inox (dwuścienny i jednościenny) to optymalne rozwiązanie do budynków, gdzie poza olejem opałowym korzysta się z gazu, drewna czy węgla. Nowoczesne systemy kominowe mogące współpracować z kotłami czy piecami na różne rodzaje paliw pozwalają użytkownikom na korzystanie z kilku źródeł ciepła. To ważne i ze względu na wygodę, i trudne do oszacowania ceny gazu, węgla, drewna czy oleju opałowego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here