Windy towarowe: rodzaje i zasada działania

0
683

Podobnie jak dźwigi osobowe, dźwigi towarowe działają na tej samej zasadzie. Służą one jako wciągniki do ciężkich i nieporęcznych ładunków w różnych budynkach, jak również na zewnątrz.

Dźwigi towarowe można sklasyfikować zgodnie z zasadą działania mechanizmu podnoszenia:

  • hydrauliczny;
  • pneumatyczne;

Najmocniejszy i najbardziej wytrzymały podnośnik jest elektryczny

Wszystkie trzy typy dźwigów towarowych http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe są dość wydajne i niezawodne. Podnośniki pneumatyczne i hydrauliczne są rzadko używane, ponieważ nie są w stanie podnosić ładunków na duże wysokości. Podnośnik elektryczny ma w tym aspekcie wyraźną przewagę. Dzięki dużej rezerwie mocy podnośnik ten jest w stanie podnosić ładunki na duże wysokości i jest przeznaczony do długich okresów ciągłej pracy.

Zakres zastosowań wind towarowych jest dość szeroki: są one niezbędne w szpitalach, centrach handlowych, dużych magazynach i oczywiście w budownictwie.

Windy towarowe są rozwiązaniem pośrednim pomiędzy windą osobową a towarową

Najmniej wydajne z tych typów dźwigów są dźwigi towarowe i osobowe. Są one instalowane w wysokich budynkach mieszkalnych i mogą przewozić dużą liczbę osób, a także drobne przedmioty, takie jak meble czy materiały remontowe. Nie można ich jednak nazwać pełnowartościowymi windami towarowymi ze względu na ich stosunkowo niewielki udźwig.

Wciągnik to niedrogie, praktyczne i poręczne urządzenie o solidnym udźwigu!

Windy towarowe dzielą się na dwa rodzaje:

  • podnośnik;
  • tradycyjna winda towarowa.

Podnośniki są prostym, nieskomplikowanym mechanizmem używanym zazwyczaj na budowach do podnoszenia materiałów budowlanych na wyższe kondygnacje. Jego główną zaletą jest niski koszt, szybki i niezawodny montaż oraz solidny udźwig do 10 ton. Szyb nie jest również niezbędny do pracy wciągnika.

Winda towarowa jest droższa, wymaga szybu do instalacji, jest wyposażona w kabinę i zaawansowany elektroniczny system sterowania. Winda towarowa dla centrów handlowych i innych obiektów jest zazwyczaj wyposażona w „prowadnicę”, co oznacza, że winda jest obsługiwana przez przeszkoloną osobę, a panel sterowania znajduje się w kabinie windy.

Windy bezprzewodowe są niezbędnymi pomocnikami w magazynach

Podnośniki te są najbardziej wydajne i są instalowane w dużych magazynach i budynkach wojskowych. Windy towarowe bez przewodu są dostępne również w mniejszej wersji, zdolnej do podnoszenia ładunków o masie do 350 kg. Są one instalowane zarówno w domach prywatnych, jak i w wielopoziomowych kawiarniach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here